Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania hodnotí obchodní výsledky prvního čtvrtletí roku 2019

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 22. 5. 2019
18
Zobrazit náhledy (18)
Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania

Švédský výrobce nákladních vozidel, autobusů a průmyslových motorů zveřejnil své obchodní výsledky za první čtvrtletí roku 2019.

Společnost Scania uvádí, že její čisté tržby za první tři měsíce letošního roku vzrostly na 36,1 mld. švédských korun a zisk v prvním čtvrtletí dosáhl historicky nejvyšší hodnoty 4,207 mil. švédských korun, což znamenalo provozní marži ve výši 11,7 procenta.

Vyšší objem prodaných vozidel a služeb, měnové efekty a tržní mix podle materiálů společnosti Scania pozitivně přispěly k vývoji situace. Naopak vyšší výrobní náklady v důsledku přeměny výroby v Latinské Americe a určité potíže v rámci dodavatelského řetězce měly na zisk i negativní vliv.

Z montážní linky společnosti Scania sjelo poslední nákladní vozidlo řady PGR a nyní jsou v celém globálním výrobním systému vyráběna pouze nákladní vozidla nové řady. Během tohoto čtvrtletí byla rovněž dokončena poslední etapa přeměny výroby v Latinské Americe.

Přesto se však společnost Scania potýká s přetrvávajícími omezeními z hlediska flexibility a kapacity svého globálního výrobního systému. Nákladová situace je obecně u výrobků a výroby související s novou generací nákladních vozidel stále vyšší, než je běžné. Zavedená opatření pro normalizaci úrovně nákladů proto zůstávají i nadále v platnosti.

Příjmy společnosti Scania z poskytování služeb dosáhly v prvním čtvrtletí roku 2019 rekordní výše 7,166 mil. švédských korun, což představuje oproti stejnému období loňského roku nárůst o 10 procent. Segment finančních služeb vykázal provozní výnosy ve výši 345 mil. švédských korun a udržel si svůj trend v podobě rostoucí ziskovosti.

Počet přijatých objednávek na nákladní vozidla klesl v prvním čtvrtletí roku 2019 o 9 procent ve srovnání s vysokou úrovní ve stejném období předchozího roku. Poptávka po nákladních vozidlech v Evropě zůstává i nadále silná. V Latinské Americe je trend v oblasti poptávky rovněž pozitivní a to díky oživení ekonomiky v Brazílii. Poptávka v Eurasii byla negativně ovlivněna situací na ruském trhu. V Asii sice klesl počet objednávek ve srovnání s předchozím rokem kvůli Střednímu východu, ale na ostatních asijských trzích byla poptávka pro vozidlech značky Scania i nadále silná.

Prodej autobusů a autokarů značky Scania byl rovněž negativně ovlivněn nižším počtem přijatých objednávek na Středním východě. Celkové objednávky autobusů a autokarů klesly oproti loňskému roku o 28 procent. V segmentu motorů zůstává poptávka na vysoké úrovni.

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku