Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania hlásí rekordní tržby za rok 2018

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 3. 2019
20
Zobrazit náhledy (20)
Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania

Švédský výrobce nákladních vozidel, autobusů a průmyslových motorů zveřejnil své obchodní výsledky za období od ledna do prosince roku 2018.

Čisté tržby společnosti Scania vzrostly v loňském roce na rekordních 137,1 miliardy švédských korun, což představuje nárůst o 11 procent ve srovnání s rokem 2017. Příjmy vzrostly na 13,832 mil. švédských korun, což přineslo provozní marži ve výši 10,1 procenta.

Podle slov Henrika Henrikssona, prezidenta a generálního ředitele společnosti Scania, dosáhly dodávky nákladních vozidel, autobusů a autokarů, ale také motorů rekordních hodnot, stejně jako objem služeb.

Vyšší objem vozidel a služeb přispěl pozitivně, stejně jako měnové efekty, zatímco vyšší výrobní náklady na výrobu dvou produktových řad a narušení v dodavatelském řetězci ovlivnily příjmy negativně.

S přeměnou výroby v Latinské Americe v průběhu prvního čtvrtletí 2019 bude dokončen globální přechod k nové generaci nákladních vozidel Scania. Tato závěrečná fáze přechodu povede k určitým omezením, pokud jde o flexibilitu a kapacitu globálního výrobního systému společnosti Scania.

Nákladová situace je stále vyšší než normální, obecně pro výrobky i výrobu související s novou generací nákladních vozidel. Byla proto zavedena opatření pro normalizaci úrovně nákladů.

S tím, jak zákazníci využívají stále větších flotil nákladních vozů a jak Scania neustále vylepšuje nabídku služeb, což vychází z dat od více než 360.000 připojených vozidlech, objemy těchto poskytovaných servisních služeb neustále rostou.

Výnosy z poskytování služeb se v roce 2018 zvýšily o 12 procent na rekordní hodnotu 26,6 miliard švédských korun. Finanční služby vykázaly provozní příjem 1,440 mil. švédských korun, dosud nejvyšší v historii.

Počet přijatých objednávek na nákladní automobily se snížil o 12 procent v roce 2018 ve srovnání s vysokou úrovní období předchozího roku. Poptávka v Evropě zůstává na dobré úrovni a zákazníci jsou velmi aktivní.

V Latinské Americe pokračuje oživení v Brazílii. V Asii se přijaté objednávky v roce 2018 snížily v porovnání s předchozím rokem, a to kvůli Střednímu východu. Poptávka v Eurasii je i nadále silná, i když se počet přijatých objednávek v Rusku ke konci roku poněkud snížil.

Autobusy a autokary jsou také negativně ovlivněny nižším počtem nových objednávek na Středním východě, ale celkově přijaté objednávky odpovídají předloňskému roku. V oblasti průmyslových motorů je poptávka silná ve všech segmentech. V roce 2018 byly přijaté objednávky pozitivně ovlivněny díky zvýšenému zájmu v Evropě.

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku