Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania nově nabízí vozidla řady L se sedmilitrovým šestiválcem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 3. 2020 • 03:28

Scania rozšiřuje nabídku pohonných jednotek pro vozidla řady L o moderní sedmilitrový šestiválec, který je k dispozici v několika výkonových verzích.

Scania uvedla řadu L koncem roku 2017 jako ideální nákladní vozidlo pro distribuci, komunální služby nebo stavebnictví. Kabiny této modelové řady jsou vždy dva metry dlouhé a jsou k dispozici s nízkou, normální nebo vysokou střechou.

Novinkou v nabídce modelové řady L se nyní stává sedmilitrový šestiválec, který byl uveden v roce 2017. Tento motor byl doposud k dispozici pro vozidla řady P, zatímco řada L byla od svého uvedení do současnosti nabízena pouze s devítilitrovým motorem. Ten aktuálně disponuje výkonem 206 kW, 235 kW, 250 kW nebo 265 kW.

Scania v případě řady L nabízí sedmilitrový motor DC07 s ohledem na poptávku svých zákazníků ve třech různých provedeních s výkonem 162 kW, 184 kW a 206 kW. Moderní řadový šestiválec má turbodmychadlo s pevnou geometrií a pro následnou úpravu výfukových plynů pro Euro 6 používá pouze selektivní katalytickou redukci (SCR).

Mezi hlavní přednosti spojení vozidel řady L se sedmilitrovým motorem patří zvýšení nosnosti zhruba o 360 kilogramů. Společnost Scania uvádí, že toto řešení je ideální pro distribuci zboží ve městech, pro níž jsou typické konfigurace 4×2 nebo 6×2*4 s elektricky řízenou třetí nápravou.

Zdroj: Scania AB

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud