Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania představuje nový autobus pro švédský tým běžců na lyžích

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 9. 11. 2019 • 10:39
3
1

Společnost Scania rozšiřuje partnerství se švédským běžkařským týmem, kterému kromě návěsu pro voskování lyží poskytne nyní také nový autobus s řadou inovativních řešení.

Scania Interlink pro švédský tým běžců na lyžích se pyšní několika novými ergonomickými i technologickými řešeními. Splňuje rovněž požadavky udržitelného cestování a umožňuje lyžařům a dalším členům národního týmu bezpečné cestování do míst konání lyžařských závodů.

Společnost Scania uvádí, že vyvinula první autobus pro lyžařský tým, který nejen zajišťuje pohodlnější cestování, ale také klade důraz na bezpečnost a ekologičnost. Autobus by měl být rovněž místem pro dobití energie, protože pomáhá lyžařům si mezi závody více odpočinout. Navíc podporuje i týmového ducha, jelikož sportovci nyní cestují společně.

Autobus, který pojme 12 až 14 osob, je vybaven solárními panely, jež ročně vytvoří 1000 kWh energie používané k napájení LED osvětlení a dalších zařízení. Kromě toho jsou v autobuse nainstalovány také ventilátory pro sušení mokrého oblečení.

Kvůli dosažení úspor u energeticky náročného vytápění je autobus vybaven infračerveným topným systémem, který ve srovnání s tradičními konvekčními topnými tělesy snižuje energetické nároky o 60 procent.

Namísto ohřívání vnitřního vzduchu udržují infračervená topná tělesa cestující skutečně v teple a současně vyhřívají textilie, což přináší ještě více pohodlí v oblastech určených pro lékařská ošetření a masáže. Celkově je autobus přizpůsoben výzvám v podobě pohodlného cestování a současného usnadnění odpočinku, přípravy jídel nebo práce.

Manažer běžkařského týmu Lars Selin se domnívá, že autobus bude místem, kde se budou sportovci při lyžařských akcích shromažďovat. „Občasné tvrdé klimatické podmínky mohou ze sportovců vysát energii. Z tohoto pohledu je autobus neocenitelný a poskytuje nám znatelnou výhodu oproti našim soupeřům.“

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Související články

Témata
Avatar - CICERO
9. 11. 2019 15:44
Kréta KůňbergOVA a solary na střeše...
...švédského autokaru potěší.... :-[] :-[] :-[] Už trénuje na běžkách do New Arku ?

Panamerikanisti, dcero Ocasio Cortezova a svédští neobolševisti běžte v háj !!! dokud je čas... :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku