Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Sedmistupňové převodovky v Porsche 911 (video)

Ondřej Láník Ondřej Láník 7. 9. 2011 • 21:22
13
Jednou z malých revolucí, které přiveze do segmentu osobních aut nová 911, je sedmistupňová ručně řazená převodovka.

Porsche představuje nové převodovky v generaci 991 v krátkém oficiálním videu.

Sedmistupňová skříň má převody sestavené podle známého postupu. První až šestý převodový stupeň jsou poskládány velmi těsně, aby převodovka podporovala sportovní charakter motoru i celého auta, sedmý převodový stupeň je úsporný rychloběh, který udržuje otáčky motoru na nízké úrovni i ve vyšších rychlostech.

Roli samočinné převodovky dostala dvouspojková skříň PDK, která disponuje taky sedmi rychlostmi. I zde je zpřevodování sestaveno podle výše uvedeného schématu. Sedmý rychlostní stupeň posílá motor ve 130 km/h někam ke 2400 min-1.

Související články

Témata
8. 9. 2011 23:49
Re: řazení
Pořád ti zůstává podřazení ze šestky na pětku. Člověk si na to bude muset dávat pozor. Ale co, verdikt vynesu, až si to vyzkouším.
8. 9. 2011 23:45
Re: Mám momentálně
Něco jsem četl z finálního testování v Africe. Inženýři říkali, že naladění posilovače věnovali hodně času. Já osobně jsem velmi zvědavý. Bude to určitě jiný zážitek, ale doufejme, že stejně dobrý. August Achleitner slibuje, že 991 bude mnohem klidnější, přenášet do řízení méně ruchů. Od začátku si prý kladli za cíl, aby si svůj cit zachovalo. Tak si snad nevymýšlel.
7. 9. 2011 19:27
Re: Mám momentálně
Co se tyka ekologie, tak existuje narizeni EU ([odkaz] ze automobilka musi v prumeru pres vsechna prodana auta redukovat emise CO2 a pokud tak neucini, tak dostava docela zasadni pokuty za kazde prodane auto a gram CO2 nad limit. A protoze Porsche nema jiny model, kterym by mohla snizit svuj prumer, tak chca nechca musi dolu u svych nadupanych modelu. Ze stejneho duvodu podle me nabidnou vsechny automobilky hybrid verze a budte radi za kazdeho, kdo si je koupi, protoze to snizi prumer a nekdo jiny si tak porad muze koupit klasiku.
Avatar - Dinar
7. 9. 2011 12:24
Re: Mám momentálně
>:D Nádhera, úžasný, do čeho jsou lidi ochotni nacpat svůj čas a energii. ;-)
Avatar - Dinar
7. 9. 2011 12:20
Re: řazení
Sedmička půjde zařadit jen z pětky nebo šestky, taková pojistka. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud