Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf Chrysleru pro kvalitu odstoupil po zveřejnění studie spolehlivosti

Michal Fokt Michal Fokt 30. 10. 2014
2
38
Manažer Chrysleru, zodpovědný za kvalitu, rezignoval jen den poté, co Consumer Reports zveřejnil výsledky studie spolehlivosti. Náhoda nebo příčina a následek?

Před dvěma dny zveřejnila americká nezávislá organizace Consumer Reports odhady předpokládané spolehlivosti automobilů modelového roku 2015. Je to sice trošku alchymie, nicméně analýza je to respektovaná a zpětně se ukazuje, že to i do značné míry vychází. Nejlépe si povede Lexus, následovaný Toyotou, Mazdou a Hondou, nejlépe z evropských značek si stojí 5. Audi a mezi americkými automobilkami zazářil celkově šestý Buick.

Jestli ovšem někdo dopadl jako sedláci u Chlumce, je to Chrysler, respektive celé uskupení FCA. "Nejlépe" si vedl samotný Chrysler na 22. pozici, jenž dopadl stále ještě lépe, než Ford na 23. příčce, jenže od 25. až po úplně poslední, 28. místo se seřadily ostatní značky FCA - Dodge, Ram, Jeep a... Fiat, jehož 500L má být s přehledem nejméně spolehlivé auto na americkém trhu.

Pouhý den po zveřejnění 2014 Consumer Reports Reliability Survey rezignoval na svou funkci šéf Chrysleru pro kvalitu Doug Betts, přičemž oficiálním zdůvodněním je, že "zaměří svůj zájem jinam". Může to pochopitelně být náhoda, mnohem pravděpodobnější však je, že šlo o pomyslnou poslední kapku, ať už co se týče spokojenosti managementu s Bettsovou prací nebo pocitu marnosti jeho samotného.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Barrichello
Trochu marketing?
Barrichello
| 31. 10. 2014
tak toyota dělá i jiné modely, že, a stejně tak takový Scion nebo Buick, nejsou taky super luxusní značky.
Buick je na tom cenově asi jako Chrysler, akorát na royídl od něj má mnohem pstřejší modelevou paletu, protože narozdíl od Fiatu bylo GM za 5 let schopno přeedstavit tam pár nových modelů, Fiat představil jediný - 200, která ale pouye nahrayovala původní 200. Tedy žádný nový model, rozšiřující modelovou paletu.
Avatar - martin.filak
Trochu marketing?
martin.filak
| 31. 10. 2014
Zapomněl? Nezapomněl.... druhá Toyota má uvedený Prius C, tedy, jak bylo zmíněno v nějakém jiném vlákně, také hybrid. Mazda 6 opravdu taky není nic levného. Do méně drahých by z první desítky seděla akorát tak Honda a Kia. Beru, že RAM, Dodge i Chrysler také nejsou levné, ale kupříkladu Fiat i Ford se tam řadit mohou. Naopak k zmíněné Kii jsem slyšel z řad majitelů nepříliš lichotivá slova na téma kvality....
Trochu marketing?
zlysoused
| 31. 10. 2014
Bariku, radši odpověz, jak je to s těmi 4válcovými turbobenzíny u Jeepu, o kterých jsi psal. ;-)
Avatar - Barrichello
Trochu marketing?
Barrichello
| 31. 10. 2014
zapoměl si na značky na 2-10 místě >:D >:D
Avatar - martin.filak
Trochu marketing?
martin.filak
| 31. 10. 2014
Mám takový dojem, že tento uznávaný odhad může být jen skrytým marketingem; neřeknu čí, ale dělat takové předpovědi..... Vždyť tím rovnou říkají: "Nekupujte si ani nic od FCA, ani Ford. Kupte si raději několikanásobně dražší Lexus!" Vždyť je to na hlavu....