Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šílená nehoda na D1: Polovina Porsche se utopila v kamionu, řidič neměl šanci

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 16. 8. 2017 • 13:16
4
105
Incident se odehrál včera dopoledne, už při pohledu na snímky z místa nehody je jasné, že následky jsou tragické.

Řidič Porsche Cayenne včera v dopoledních hodinách vrazil do nákladního vozidla, které jelo před ním v popojíždějící koloně. Nehoda se odehrála na 161,7 kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu, první snímky z místa se objevily na Facebook stránce Doprava on-line.

Jak je patrné z přiložených obrázků, následky kolize jsou tragické. Incident si vyžádal jednu oběť – padesátiletého řidiče Porsche, cizince, který ve voze naštěstí cestoval sám.

„Osobní vozidlo zde narazilo do nákladního ze zatím nezjištěných příčin,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že další okolnosti tragické nehody jsou předmětem šetření.

Řidič kamionu zůstal nezraněn a dechová zkouška krátce po nehodě potvrdila, že před jízdou nepil. Provoz dálnice byl před místem kolize odkláněn policií na Velkou Bíteš až do 12:50. To se povedlo havarované auto odstranit a uvolnit alespoň levý jízdní pruh. O zhruba půl hodiny později už bylo místo zcela průjezdné.

Související články

15. 9. 2017 16:59
Re: BL431OS
Jenomže Allianz jsou ještě větší šmejdi. S Kooperativou zkušenost nemám, s Alli ano..
Avatar - JDM
18. 8. 2017 11:58
Re: Kdyby mel v aute...
Podle mě za to může kontrola tlaku v pneumatikách určitě mu to zahlasilo že má nízký tlak v zadním kole a tak se otočil aby se přesvědčil jestli to tak je a bohužel....
17. 8. 2017 12:59
Re: BL431OS
Aby sme nehádzali do jedného pytla, mne na 6 ročnom aute preplatil allianz škodu kompletne z pzp vinníka ;) .nemalo zmysel riešiť škodu z hav.poistky....
17. 8. 2017 11:19
Re: Kdyby mel v aute...
Jako řidič bych to asi nepoužil. To bych musel mít nějaký závažný problém s pedálem. To umístění je zvláštní, ale na tom místě bývalo táhlo pro uvolnění nožní parkovací brzdy, pokud si dobře vzpomínám. Prostor v palubce už tam měli a Mercedes asi nějak nemusí ovládací prvky na středovém tunelu (viz volič převodovky pod volantem). Snad i nějaký starší Passat měl tlačítko na tomhle místě, možná B6. Nevím, co je k tomu vedlo. Spolujezdec na to samozřejmě těžko dosáhne.
Avatar - Blue Sun
17. 8. 2017 07:34
Re: Tohle by mělo být varování
Lepičství je typicky český nešvar? Zkus to někdy na jihu, taková Itálie je teprve lepičů ráj...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku