Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto ve svých závodech o dovolených rozšířila technologie

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 29. 7. 2018 • 12:30
11
Automobilka Škoda Auto rozšířila ve svých závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí výrobní technologie. Využila k tomu třítýdenní celozávodní dovolenou.

Další stavební úpravy navíc přispěly ke zklidnění dopravní situace v okolí závodu v Kvasinách, uvedla dnes Škoda Auto v tiskové zprávě.

V závodu v Mladé Boleslavi se úpravy dotkly výrobní i servisní technologie. Šlo zejména o revize vzduchotechniky, čistění odpadních nádrží a také o nezbytné úpravy komunikací uvnitř závodu. Na údržbě a obnově provozů se podílely podle firmy stovky zaměstnanců.

V Kvasinách byla v době firemní dovolené instalována nová lakovací linka s aplikační technologií, která zvyšuje účinnost nástřiku různých odstínů barev karoserie. Díky tomuto opatření se uspoří zhruba jeden kilogram barvy na jednu karoserii. Podle firmy jde o významný příspěvek ke zlepšení životního prostředí.

Firma v Kvasinách také zmodernizovala svařovnu, ve které nainstalovala nové roboty. Třítýdenní přestávka ve výrobě přispěla i k modernizaci infrastruktury. V Kvasinách byl rozšířen kruhový objezd před hlavní branou o spojovací větev a přibyl třetí jízdní pruh ve směru ze závodu. Společně s nedávno otevřenou cyklostezkou tato opatření přispějí k ulehčení dopravy v okolí závodu.

Ve Vrchlabí se pak Škoda zaměřila na údržbu a seřizování současných technologií výroby automatické převodovky DQ200.

Škoda loni dodala celosvětově 1,2 milionu vozů. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává více než 35.000 lidí a je aktivní na více než 100 trzích.

Témata
27. 8. 2018 21:42
Re: nová technologie?
Jo mám stejný pocit. Škodovka už delší dobu není co byla. vozx šetrná k životnímu prostředí dělají v poslední době pořádný rozruch a to i právě myslím, že škodovce chybí..
20. 8. 2018 16:34
Normální věc
Přijde mi naprosto normální modernizovat při odstávkách podniku. Spíše by mě zajímalo, kdy nám představí nějakou novinku? Nové motorizace, nový směr designu (ne tu jejich "omlazenou fabii") . Bůh ví, kdy se něčeho takové dočkáme, jestli vůbec? Co si o tom myslíte vy?
16. 8. 2018 10:53
Marnost
Spíš by mě zajímalo, kdy díky těm technologiim uvidíme něco nového! Je to už hodně dlouho to samé dokola. Elektrovozy v nedohledu, přitom už tu dávno měly být. Škodovku už asi nezachrání nic.
15. 8. 2018 23:22
nová technologie?
Nová technologie? Ty už opravdu neví co by, už asi pociťují, že dlouho na vrcholu už nepobudou. Dle mého by se měli smířit s tím, že už neumí dělat auta jako dřív a prostě přenechat to žezlo kvalitnější automobilce.
1. 8. 2018 17:37
Škoda
Přijde mi normální o letní odstávky rozšiřovat a modernizovat technologie. Tento článek mi spíše přijde jako chabá snaha o zviditelnění už tak špatné škodovky, co myslíte vy? Škodovka nic nového nevymýšlí, tak se snaží zaujmout takhle? Hodně špatný přístup, nebo ne?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud