Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto vyjádřila obavy nad ruským útokem na Ukrajině

ČTK ČTK 25. 2. 2022 • 12:23
49
128
Zobrazit náhledy (49)
Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko) Škoda Rapid (Rusko)

Automobilka Škoda Auto vyjádřila velké obavy a znepokojení nad ruským útokem na Ukrajině. Vedení společnosti doufá v rychlé zastavení nepřátelských akcí a návratu k diplomacii. Více se k situaci momentálně nechce vyjadřovat. Sdělila to mluvčí automobilky Martina Špittová.

Škoda má výrobní závody v Rusku. Na Ukrajině má montážní závod v Solomonově, kde auta pro českou automobilku montuje ukrajinská společnost Evrocar.

"Jsme přesvědčeni, že k udržitelnému řešení konfliktu může dojít pouze na základě mezinárodního práva. Velikost dopadu na naše obchodní aktivity v dotčených zemích průběžně zjišťuje krizový tým. Co se týče veškeré činnosti v místě dění, je bezpečnost a integrita našich zaměstnanců naší nejvyšší prioritou," řekla ČTK Špittová.

Zástupci odborů ve Škoda Auto a ve Volkswagenu zaslali v nedávné době ohledně rostoucího napětí mezi Ruskem a Ukrajinou dopis vedení koncernu Volkswagen. Jeho znění je v dnešním týdeníku Škodovácký odborář. Předseda odborů Škoda Auto Jaroslav Povšík a zástupci vedení Evropské a světové rady zaměstnanců koncernu Volkswagen AG v dopise vyjádřili obavy z dalšího vývoje. Obavu mají mimo jiné o osud zaměstnanců v ruských závodech, které jsou od letošního roku v odpovědnosti Škoda Auto. Rusko i Ukrajina jsou zároveň trhy automobilky.

"Se zřetelem na aktuální politickou situaci v Rusku proto v této době máme obavy především o naše kolegyně a kolegy na místě. Zaměstnance máme nejen v závodech Kaluga a Nižní Novgorod, nýbrž i v kancelářích v Moskvě a nebo v závodě MAN/Scania v Petrohradě," sdělili v dopise odboráři. Dotázali se mimo jiné, jaká opatření koncern v případě krize přijímá na ochranu svých zaměstnanců v regionu či jaké střednědobé a dlouhodobé dopady budou mít hospodářské sankce na závody v Rusku.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barrichello
26. 2. 2022 21:37
Re: Kecy v kleci
Hele Janinko-Radečková, kdy najdeš koule nebo kozy, abys nám odpovědělo na jednoduchý dotaz:

Stále si nám neodpovědělo : Co ten Holodnák a Janička Michailidu? A kolik dalších exotů co šnupou komunismus máte u Pirátů?
A co dělaj Vyfetlo a Pometlo?
Avatar - Barrichello
26. 2. 2022 21:35
Re: piráti
Topbě hráblo vid sazomete :-)
Avatar - Barrichello
26. 2. 2022 21:34
Re: piráti
Co je ukrajinče?
Avatar - Barrichello
26. 2. 2022 21:33
Re: Kecy v kleci
dneska si moc dlouho čuchak k naftě vid :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
26. 2. 2022 21:33
Re: Kecy v kleci
Hele Janinko-Radečková, kdy najdeš koule nebo kozy, abys nám odpovědělo na jednoduchý dotaz:

Stále si nám neodpovědělo : Co ten Holodnák a Janička Michailidu? A kolik dalších exotů co šnupou komunismus máte u Pirátů?
A co dělaj Vyfetlo a Pometlo?