Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda auto zahajuje v Rusku výrobu SUV Kodiaq

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 20. 2. 2018
3
Automobilka Škoda Auto zahajuje v Rusku výrobu sportovně užitkového vozu Kodiaq v rámci partnerství koncernu Volkswagen s ruskou automobikou GAZ.

Podle serveru gazgroup.ru to oznámil zmocněnec představenstva Škody Auto pro Rusko Michael Oeljeklaus. Příprava projektu trvala 18 měsíců a investice činily 87,5 milionu eur (asi 2,2 miliardy Kč).

Škoda Kodiaq bude v Rusku nabízena v řadě variant, vedle různých převodovek budou na výběr motory o objemu 1,4 a 2,0 litru a poprvé bude podle gazgroup.ru na ruském trhu motor 1,4 TSI v kombinaci s pohonem předních nebo všech kol.

V továrně automobilky GAZ v Nižním Novgorodu už koncern Volkswagen realizoval několik projektů včetně výroby vozů Volkswagen Jetta, Škoda Octavia, Škoda Yeti. Technický ředitel společnosti Volkswagen Group Rus Oliver Grünberg projekt označil za novou kapitolu v dějinách automobilky Škoda Auto v Rusku.

Automobilky Volkswagen Group Rus a GAZ zahájily spolupráci v roce 2011, kdy byla podepsána dohoda o montáži automobilů VW a Škoda v závodě skupiny GAZ.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

sankcie
cicolably
| 8. 3. 2018
ako to ved sankcie a zlé rusko, či lacna pracovná sila a dovoz spät
Avatar - nalimer
Postoj
nalimer
| 20. 2. 2018
Celkom vtipne stojí ten manažér úplne vľavo. Kovboj pri rozstrele šuviks.
Avatar - Ham.
To dává logiku,
Ham.
| 20. 2. 2018
vyrábět GAZíky v továrně na GAZíky. :-)