Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto zastaví kvůli ruské invazi na Ukrajinu veškeré aktivity v Rusku

ČTK ČTK 3. 3. 2022 • 16:12
20
86
Zobrazit náhledy (20)
Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko)

Automobilka Škoda Auto kvůli ruské invazi na Ukrajinu zastaví veškeré své aktivity v Rusku. Přeruší výrobu ve svých ruských závodech v Kaluze a Nižném Novgorodu, zastaví i export vozů do země.

"Pozastavením obchodních aktivit v Rusku reaguje představenstvo koncernu Volkswagen na celkovou situaci, která se vyznačuje značnou nejistotou a rozvratem," řekla ČTK mluvčí Škoda Auto Simona Havlíková.

Ruský trh je jeden z nejvýznamnějších trhů značky Škoda ve světovém měřítku. V roce 2021 pro ni bylo Rusko druhým největším trhem. Škoda Auto zde prodala 90.400 vozů. Lze tak očekávat dopad na hospodaření firmy. V Rusku vyrábí Škoda modely Rapid, Octavia, Karoq a Kodiaq. V Nižném Novgorodu se vyrábějí tři modely, Rapid se vyrábí v závodě v Kaluze.

"Koncern Volkswagen přijal zprávy o válce na Ukrajině s velkými obavami a zděšením. Nadále doufáme v rychlé zastavení vojenských akcí a v návrat k diplomacii. Jsme přesvědčeni, že k udržitelnému řešení konfliktu může dojít pouze na základě mezinárodního práva," uvedla Škoda Auto. Podle vyjádření Škody zastaví aktivity v Rusku celý koncern Volkswagen, a to až do odvolání.

K bojkotu Ruska za jeho agresi vůči sousední zemi se v posledních dnech připojilo mnoho firem z různých odvětví a z mnoha zemí západní Evropy, Japonska i Spojených států. Z automobilek zastavily prodej do Ruska například švédská skupina Volvo, americký General Motors, britští výrobci luxusních aut Jaguar Land Rover a Aston Martin nebo německý výrobce vozů BMW. Francouzský Renault pak ve svých závodech v Rusku příští týden kvůli logistickým potížím pozastaví některé provozy.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto musí od tohoto týdne kvůli ruské invazi na Ukrajinu omezit výrobu. Potýká se s kritickým nedostatkem dodávek dílů od několika lokálních dodavatelů z Ukrajiny, což má dopad na některé modely. Škoda musela omezit například výrobu elektrického SUV Enyaq iV.

Podle dnešního vyjádření odborů automobilky má Škoda na Ukrajině 13 výrobců dílů do aut. Chybí jí tak například komponenty pro kabelové svazky nebo spínací moduly. V první fázi se výpadek dodávek dotkne elektrického SUV Enyaq iV, jehož výroba byla dočasně pozastavena. Další omezení lze kvůli situaci na Ukrajině postupně očekávat i u dalších modelů.

Škoda Auto na pomoc Ukrajině daruje deset milionů korun české neziskové nevládní organizaci Člověk v tísni. Kromě příspěvku pro Člověka v tísni podpoří škodovácké odbory sbírku města Mladá Boleslav jedním milionem korun. Uprchlíkům Škoda poskytne ubytovací kapacity v rekreačních zařízeních v majetku Odborů KOVO či nabídne místa na dětských táborech pro děti uprchlíků.

V případě potřeby pomůže firma každému ukrajinskému zaměstnanci vybudovat v České republice prostředí pro bezpečný život jeho rodiny. Konkrétně poskytne podporu při vyřizování víz, ubytování, jazykových kurzů, zdravotní péče, integrace,vzdělávání a v ideálním případě i zaměstnání.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Ji/Ri
5. 3. 2022 15:10
Re: smrt
... no tak tohle je vyplod uplného trotla. Ty musíš mít problém se i trefit do mísy. Neuvěřitlný zabedněnec. Díky Bohu jste v menšině.
Avatar - donPedro
5. 3. 2022 08:58
Re: Nalévání (prý) čistého vína
Inu tak, co lze očekávati od člena fanklubu Zaorálka, politické to mrtvoly, kterážto zpola vztekle, zpola smutně, poštěkává jak ratlík za plotem, kde se nachází smetiště dějin, což jest jen kupa hnoje, trusu a jiného hnusu, v zoufale zbytečné a marné touze po funkci byť jen třeba obyčejného řadového poslance. A přitom má tak krásný příklad ve svém bývalém příteli předsedovi, ten je v onom smetišti zanořen tak hezky, že o něm není slyšeti ničehož nic, o předsedkyni současné jakbysmet. No a Putler tam patří taky, a čím dřív tam bude odeslán, tím to pro celý svět bude lepší - včera bylo pozdě. BTW že s tím kágébáckým skřetem budou jen problémy a starosti, jsem si dovolil predikovati již při jeho nástupu k moci, smutné je, že čas mi dal za pravdu.
4. 3. 2022 21:47
Re: smrt
Já už se taky nedivím.
Avatar - Josef-Kratochvil
4. 3. 2022 19:07
Re: Nalijme si už konečně čistého vína
Člověče, to jako myslíš vážně? “ Buď to Evropa bude akceptovat nebo zhyne.”. Rusko je diky sankcim uplne v ***i, neplati ani svoje dluhy, inflace jak krava a jak dojde tech par juanu, tak se jeste fofrem rozjede. Firmy se ve velkem stahuji, import zivotne dulezitych vyrobku a dilu je ukoncen. Skoda prijde o 10% aut, ktera ani neni schopna vyrobit. A rusak nebude mit auta, dily, 80% letadel skonci na zemi. Boeing sni Airbus stejne vyrobu nestihaji. Ano, zapad to bude neco stat. V porovnani s Ruskem je to ale vyrazka srovnavana s morovou ranou. Nemysli si, ze Cinan po tom hned skoci, neni blbej.
Avatar - Josef-Kratochvil
4. 3. 2022 19:00
Re: Nalijme si už konečně čistého vína
Twl, podival ses vubec, kde je Kyjev ? Ty dobYta Ukrajino?