Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda dodá Arrivě nové elektrobusy pro Trutnov

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 6. 2018
3
6
Společnost Škoda Electric do Trutnova dodá čtyři bateriové elektrobusy typu Škoda 26 BB místnímu dopravci společnosti Arriva Východní Čechy.

Pro společnost Škoda Electric se jedná o další z řady úspěšných projektů s elektrobusy na domácím i zahraničním trhu – vozy s okřídleným šípem ve znaku jezdí nebo budou jezdit například v Českých Budějovicích, Třinci, či ve slovenských městech Žilina a Šal´a.

Karel Majer, člen představenstva společnosti Škoda Electric, k tomu uvedl, že elektrobusy jsou velký trend v oblasti veřejné dopravy. Jsou tiché, v místě provozu bez emisí a infrastruktura k jejich dobíjení není komplikovaná.

Elektrobusy pro Trutnov mají na jedno nabití disponovat dojezdem kolem 200 km. Dobíjení bude možné v denním i nočním režimu. V prvním případě budou vozidla zajíždět k rychlonabíječce a ve druhém pak bude využito standardní nabíjení v garážích, které zabere kolem šesti až osmi hodin.

Arriva Východní Čechy má v Trutnově nasadit nové elektrobusy do pravidelného provozu od října letošního roku. V souvislosti s těmito vozidly vznikne ve městě i nové dobíjecí depo.

Aktuální zakázka pro firmu Arriva na poli elektromobility není pro Škodovku prvním společným projektem s tímto dopravcem. Plzeňský výrobce již v minulém roce dodal společnosti Arriva Morava flotilu vozidel Škoda Perun HE pro Třinec.

Společnost Škoda Electric neustále pracuje na vývoji nových produktů. Jen v posledních třech letech představila hned několik nových typů.

Naposledy například nový elektrobus Škoda E’City, který vznikl na základě spolupráce s firmou Iveco, která dodala karosérii. Nově představený model E’City je zajímavý především modulární koncepcí výzbroje, která umožňuje velmi snadno přizpůsobit provedení vozidla na míru požadavkům konkrétního zákazníka.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

4 ks
| 29. 6. 2018
cca pulka vozoveho parku autobusu v Trutnove, do par let jiste nahradej i zbytek plynaku
A budou hořet stejně dobře jako EB SOR?
| 29. 6. 2018
no tak asi to bude pro tebe desna novinka, ale v Trutnove horeli jiz 3 autobusy, 2x naftak a 1x plynak, nato ze tu je dohromady tak 8-10 busu teda jako zadna slava >:D ohorele misto z toho plynaku je na te zastavce patrne dodnes, jinak bejvale garaze CSAD ktere se zbourali a kde dnes je Lidl, tak pamatovali pozar jednoho naftaku
4 ks
| 28. 6. 2018
nevím jak přesně velký vozový park má naše MHD, ale jsem si jistý, že ty 4 ks jsou jeho významná část :-)
Avatar - nalimer
4 ks
| 28. 6. 2018
to mluví za vše
Avatar - WinDiesel
A budou hořet stejně dobře jako EB SOR?
| 28. 6. 2018
>:D >:D >:D na to že nejezdí ani na naftu ani na benzín tak hořely dobře >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku