Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Enyaq Coupé iV se představuje ve formě designové skici

Ondřej Mára
Diskuze (13)

Stylové elektrické SUV kupé představí mladoboleslavská automobilka koncem tohoto měsíce.

Po nedávném odhalení siluety, skvělé aerodynamiky a oficiálního data představení pokračuje automobilka Škoda Auto v poodhalování modelu Škoda Enyaq Coupé iV zveřejněním oficiálních designových skic.

Stylové elektrické SUV kupé si tak můžeme poprvé prohlédnout bez jakéhokoliv maskování, ačkoliv jde stále pouze o skicu. Jak už ale víme z minulosti, tyto skici bývají často poměrně vypovídající a odhalují hlavní designové změny či novinky.

Video se připravuje ...

V případě modelu Enyaq Coupé iV jde zejména o svažující se linii střechy, která se od B-sloupku mírně svažuje směrem dozadu a plynule přechází do pátých dveří. Vzadu by pak měl zaujmout nápis Škoda pod ostře lomenou hranou, který budou po stranách lemovat světla s typickým tvarem písmene C.

Skica navíc ukazuje boční prahy lakované v barvě karoserie, velká kola umocňující dynamický vzhled nebo výrazný sportovní design předního nárazníku. Nechybí ale ani výrazná maska s úzkými a ostře řezanými světlomety, které zdůrazňují šířku vozu.

Připomeňme, že SUV kupé Enyaq Coupé iV bude druhým mladoboleslavským vozem postaveným na čistě elektrické koncernové platforma MEB a lákat by mělo především na emocionální a sportovní design.

Upravená konstrukce ale přispěla také ke snížení aerodynamického odporu vzduchu, který by měl s hodnotou cx=0,234 patřit mezi nejlepší v rámci třídy. Oproti klasickému SUV by se navíc SUV kupé mělo stát o 4 mm delší (4653 mm) a o milimetru vyšší (1617 mm). Šířka 1879 mm a rozvor 2765 zůstávají shodné.

Stejná by navíc měla být také technická i palubní výbava vozu, na bližší informace si ale nejspíš budeme muset počkat až do oficiálního odhalení, které se uskuteční 31. ledna.

Ondřej Mára
Diskuze (13)

Doporučujeme

Avatar - twistedTSD
12. 1. 2022 00:26
Re: K čemu je to dobré?
Blbost, první generace je Leaf. Druhá eKona a třetí Ioniq 5.
11. 1. 2022 23:26
Re: SUV liftback
Něco jako: Běžte někdo sdělit těm géniům do AZNP v čele s panem Kabanosem, že "coupé" znamená 2-dvéřový vůz, když už...??
11. 1. 2022 21:24
Re: K čemu je to dobré?
zazobanec v aute za milion :D :D :D :D
pobavils
11. 1. 2022 15:49
Re: K čemu je to dobré?
Ruce by jí utrhali, kdyby auto stálo 500.000 ? To asi ne.. :-)
11. 1. 2022 15:48
SUV liftback
Z toho, co som doteraz videl, mi pripada Enyaq Coupe ako vykysnuta obezna Octavia ;-\