Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Kodiaq RS dostala policejní majáky, v Česku ji však nepotkáte

Ondřej Mára Ondřej Mára 27. 6. 2019 • 13:04
49
7
Zobrazit náhledy (49)
suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy suv skoda kodiaq testy

Nejvýkonnější mladoboleslavské SUV, které pod kapotou ukrývá 240 koní, se stalo novým přírůstkem policejního sboru ve Velké Británii.

Automobily značky Škoda jsou mezi evropskými policejními sbory stále populárnější. Například ve Velké Británii bychom kromě tradičních služebních Octavií našli i Octavie Scout, SUV Kodiaq i Karoq a také speciální Superby se skrytými majáky a balistickou ochranou.

Nejnovějším přírůstkem v policejních barvách se však stala Škoda Kodiaq RS, nejvýkonnější mladoboleslavské SUV, které má plnit roli stíhacího vozu. Přijde vám to úsměvné? Nám sice také, ale britští policisté pro to nejspíš mají své důvody.

Tím nejdůležitějším je samozřejmě motor, dvoulitrový biturbo naftový čtyřválec, který nabídne 240 koní. Motor je spojen s automatickou sedmistupňovou DSG převodovkou, která posílá výkon na všechna kola. Akceleraci z 0 na 100 km/h tak Kodiaq RS zvládá za rovných 7 sekund a maximální rychlost dosahuje 219 km/h. Policisty navíc možná oslnil i čas z Nurburgringu, který Kodiaq RS překonal v čase 9:29.84, čímž se stal nejrychlejším sedmimístným naftovým SUV.

Policejní model vychází ze sedmimístné konfigurace, jeho interiér byl však uzpůsoben tak, aby nabízel „vynikající úroveň prostoru a užitečných schopností.“ Kromě toho však interiér nabídne i Alcantarou čalouněné sedačky s elektrickým nastavením a pamětí, virtuální kokpit, infotainment s úhlopříčkou 10,25 palce a podporu sytému  SmartLink+. Nechybí však ani adaptivní podvozek DCC a progresivní posilovač řízení.

video

Kodiaq absolvoval i tradiční úpravu policejních vozidel, která zahrnuje speciální polepy, střešní majáky, sirénu s výkonem 100-amp a výkonné LED-majáky s pokrytím 360-stupňového okolí vozu, které jsou ukryty v masce, za čelním sklem, v zadních dveřích i zadním nárazníku. Ovládání světelných a zvukových signálů i komunikace by navíc mělo být integrováno do dotykové obrazovky infotainmentu.

„Vysoce výkonné provedení modelu Kodiaq RS z něj činí silnou posilu do sestavy stíhacích vozidel. Nabízí výkon, precizní řízení a dobrou viditelnost pro ostatní řidiče na silnici,“ uvedl k novému modelu Henry Williams, šéf fleetového oddělení Škoda.

Související články

Témata
28. 6. 2019 05:47
Re: Krasavec
dyt to je dvoulitr
27. 6. 2019 19:00
Re: Krasavec
Dyť bystrozraký říká pravdu, mi se to taky líbí. Jen jsem si myslel, že to bude u nás. No neříkej mi, žeby se taková flotila nelíbila :-! Žeby pro dohled možná stačil dvoulitr, to je věc druhá ;-)
27. 6. 2019 18:08
Re: Krasavec
No ty by jsi se měl občas nechat zkontrolovat raději psychiatrem
Avatar - bystron
27. 6. 2019 16:21
Krasavec
Krasavec :-! Bílá Kodiaqu docela sekne a "válečné malování" tomu dodává na dramatičnosti :yes: Pomalu i radost se nechat ( občas) zkontrolovat :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud