Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda kvůli čínskému trhu prodlouží Yeti o šest centimetrů

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 19. 4. 2011 • 21:00
15
21
Zobrazit náhledy (15)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Škoda Auto chce kvůli čínskému trhu prodloužit svůj terénní model Yeti. Auto získá na délce 60 mm. Produkce v závodě Škody v Šanghaji začne za dva roky

Škoda Auto chce kvůli čínskému trhu prodloužit svůj terénní model Yeti. Auto získá na délce 60 mm. Produkce v závodě Škody v Šanghaji začne za dva roky. Novinářům to dnes řekl předseda představenstva Škody Winfried Vahland.

Škoda by letos mohla v Číně prodat přes 200.000 aut. Automobilka loni na svém největším odbytišti prodala přes 180.000 vozů a letos chce růst rychleji než trh, který má tempo mezi osmi a 12 procenty. V prvním čtvrtletí Škoda v Číně zvýšila prodej o 27 procent.

Yeti má být čtvrtým modelem Škody, který bude firma v Číně vyrábět. Od roku 2007 firma postupně v závodě v Šanghaji začala vyrábět Octavii, Fabii a Superb. „Číňané mají rádi vzadu více místa. Pokud Yeti prodloužíme, budeme mít na místním trhu úspěch,“ řekl Vahland. Vedle produkce Yeti v Číně se má rozšířit i jeho výrova ve východočeských Kvasinách.

Vahland rovněž potvrdil, že firma na podzim začne v Česku nabízet nové malé rodinné auto, které se má vyrábět v Bratislavě. „Zatím nevím, zda bude uveden na autosalonu ve Frankfurtu, a chci to napětí udržet,“ uvedl.

Od příštího roku chce Škoda dodávat na trh nový model každý půlrok. Za dva roky by se mohl v sériové výrobě odrazit koncept Vision D, který Škoda na autosalonu ukázala.

Škoda u čínských modelů používá některé prvky, které by se mohly objevit v ČR. Jedním z nich jsou zadní LED svítilny, které do evropských verzí zatím nemontuje. „Je to díl za nízkou cenu, který bychom mohli z Číny dovážet,“ dodal. Zatím naopak 60 procent dílů pro škodovky míří z Evropy do Číny.

Související články

Témata
Avatar - pelikoš
19. 4. 2011 19:23
Re: Anketa
>:-[] ;-)
19. 4. 2011 17:51
Re: keď to hrabe
A proč ? Nic ze nezmění. Pořád to budou platit obyvatelé. Jen někdo nový dostane příležitost stát se miliardářem. Proto se to dělá.
19. 4. 2011 17:47
Re: keď to hrabe
Stejně tak Paroubků, Rathů, Mečiárů, Ficů, Slotů.... Dobře jim tak >:-[] >:D
Avatar - gld
19. 4. 2011 17:32
Re: keď to hrabe
Pri vzorke 1,3 miliard ľudí je vysoko pravdepodobné, že tam majú viac Václavov Klausov ako u vás >:-[]
Avatar - rohYpnol
19. 4. 2011 15:29
Re: Anketa
Mělo by být:
Ano
Pravděpodobně ano
Možná ano
Teoreticky ano
Hypoteticky ano
Ano ale možná taky ne >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud