Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda má další SUV, které u nás jen tak nepotkáte. Jmenuje se Kamiq GT a chce lákat mladé

David Bureš David Bureš 4. 11. 2019 • 17:52
34
Zobrazit náhledy (34)
Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT Škoda Kamiq GT

Kamiq GT je druhé SUV kupé značky Škoda v čínské nabídce. Některými prvky se inspirovalo u většího Kodiaqu GT.

Škoda představuje další model, který na českém trhu neuvidíme. Jmenuje se Kamiq GT a je to městské SUV kupé přizpůsobené čínským zákazníkům, a to primárně z řad mladších věkových skupin. Ukazuje se v čínském Tchien-ťinu, jakožto sériová verze letos představeného konceptu Vision GT.

„Čína je pro Škoda Auto nejdůležitějším světovým trhem a čínští zákazníci mají modely SUV obzvlášť v oblibě. Každé třetí SUV značky Škoda se prodá v Číně,“ vysvětluje příchod novinky Alain Favey, člen představenstva mladoboleslavské automobilky zodpovědný za oblast prodeje a marketingu.

Jelikož se Kamiq GT bude prodávat výhradně na čínském trhu, byl přizpůsoben potřebám tamějším potřebám. To se odráží už v designu, na kterém se vedle domovského stylistického oddělení Škody Auto v České republice podíleli i designéři čínské automobilky SAIC Škoda.

„Škoda Auto je plně oddána čínskému trhu a tamním zákazníkům. Naše vize pro Čínu je zcela jasná: pomocí chytrých řešení zlepšit zákazníkům život,“ říká k tomu Ralf Hanschen, prezident společnosti Škoda China.

Příď je výraznější než u výchozího Kamiqu pro čínský trh, stejně jako on na rozdíl od jiných SUV Škoda nemá rozdělené přední světlomety. Místo toho tu jsou jednolitá světla přímo navazující na nízkou, ale širokou masku s výrazným svislým žebrováním. Zboku nejvíce zaujme silueta, plynulá linie střechy se mírně svažuje dozadu, kde přechází ve spoiler, zdůrazňující sportovní postoj auta. Na rozdíl od jiných SUV se však neklesá tak prudce, což má zachovat dostatek prostoru uvnitř. Záď zdobí koncová světla ve tvaru písmena L a dnes už nezbytný nápis Škoda na víku zavazadelníku.

Co do rozměrů, je Kamiq GT 4.409 mm dlouhým autem, o 19 mm delším než výchozí model. Šířka 1.781 mm, stejně jako rozvor 2.610 mm zůstává shodný s modelem Kamiq pro čínský trh.

Také interiér vychází z čínského Kamiqu, což znamená displej multimediálního systému zabudovaný do palubní desky. Novinkou je však kartáčovaná metalická lišta po celé šíři přístrojové desky. Specialitou jsou i sportovní přední sedadla s integrovanou hlavovou opěrkou.

Škoda díky Kamiqu GT nabídne na čínském trhu už pět SUV. Největší, až sedmimístný Kodiaq tam doplňuje odvozené SUV kupé Kodiaq GT nabízené s motory až o výkonu 162 kW. Karoq je pak v Číně dostupný ve verzi o 50 mm delší než ta evropská, pro více vnitřního prostoru. Nejmenší Kamiq má pak sice stejné jméno jako u nás dostupný městský crossover, liší se však svébytným designem i jednodušší technikou.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku