Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda prozrazuje podrobnosti o jízdě Kodiaqu RS na Nürburgringu. Neřídil ho jen tak někdo!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 12. 6. 2018 • 00:24
16
18
Zobrazit náhledy (16)
Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS
Příprava ostrého Kodiaqu RS se chýlí ke svému konci, což kromě špionážních záběrů nyní potvrzuje i sama automobilka. Prozradila i místo premiéry.

Příprava ostrého mladoboleslavského SUV není žádným tajemstvím. Po okruhu Nürburgring se „ereso“ prohánělo už před časem, byť se svůj původ snažilo maskovat. Před pár dny se vůz na legendární trať opět vrátil. Byl sice znovu maskován, ale nápis na SPZ nenechával nikoho na omylu, že právě toto je nejsportovnější SUV Škodovky.

Nyní šla automobilka s pravdou ven a o jízdě prozradila více podrobností. Za volantem totiž neseděl jen tak někdo. Automobil osedlala Sabine Schmitz, která už v „Zeleném pekle“ posbírala nesčetné množství úspěchů, vždyť tu jako první žena ovládla náročnou čtyřiadvacetihodinovku. Připomeňme, že jedna z nejslavnějších tratí měří 20,832 km, má 73 zatáček a zhruba třísetmetrové převýšení.

Škodovka informuje o rekordní jízdě, ale zatím nevíme, co si pod tímto pojmem představit. Na podrobnosti nicméně nebudeme muset dlouho čekat, videa s veškerými detaily se dočkáme za dva dny.

Zatím se musíme spokojit s informací, že po boku Sabine seděl František Drábek, vedoucí produktové řady Compact, jenž se na vývoji sportovního Kodiaqu velkou měrou podílel. A ještě jednu informaci mladoboleslavští oficiálně potvrdili: Na Kodiaq RS se můžeme těšit v říjnu na pařížském výstavišti.

Témata
13. 6. 2018 14:46
Rs
Pokud si kupuji Rs tak asi si nekoupím SUV a když už jo tak za více než mega tam chci benzín a šestiválec minimálně.
Avatar - Korendir
13. 6. 2018 09:12
Re: Jezevciak RS....
Já vůbec nic proti nařachlým SUV nic nemám. Možná nejsou k ničemu, ale jsou pro mě zajímavý.
Ale říkat něčemu v naftě co má 240 k, je ubohý a k smíchu. Už vidím ty bl...bečky podobně jako u octavek rs (slušným se omlouvám) co se lepí na zadek autům, které by je vcucly do karburátoru, ale oni si myslí, že maj namáklou formuli.
Avatar - Magister
13. 6. 2018 09:10
Re: sranda
Jo, taky mi to hlava nebere.
Avatar - bystron
12. 6. 2018 23:58
Re: Super
>:D :yes: ale je to tak jo
12. 6. 2018 22:58
škoda
Nic rozumnějšího by tam neměli? Už by se měli probrat a raději zamakat na vozech,které jsou šetrné k životnímu prostředí jako to dělá konkurence to budou teprve trháky.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud