Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda rozšiřuje výbavu: MirrorLink pro Yeti, SmartGate pro Rapid a Octavii

David Bureš David Bureš 9. 10. 2014 • 14:02
68
15
Zobrazit náhledy (68)
Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia
MirrorLink umožní zobrazit data z aplikací chytrých telefonů na obrazovce auta. SmartGate je jeho opakem.

Třetí generace Škody Fabie přijíždí s novými systémy MirrorLink a SmartGate. Systémy nezůstaly vyhrazeny pouze pro tento malý model, ale dočkaly se jich i další vybrané modely značky. Už nyní figurují v cenících daných vozů.

Funkce MirrorLink umožní zobrazit data certifikovaných aplikací chytrých telefonů na obrazovce multimediálního systému, stačí pouze připojit mobil k autu pomocí USB kabelu. V případě modelu Yeti je MirrorLink nově dostupný u rádia Bolero a u navigačního systému Amundsen. Za rádio Bolero si zákazníci připlatí 12.800 korun, navigace stojí 20.300 korun.

SmartGate je pak jakýmsi opakem MirrorLinku. Díky tomuto systému je možné v určitých aplikacích na smartphonu zobrazovat, ukládat a mobilně využívat vybrané údaje o vozu. Mezi tyto informace patří spotřeba paliva nebo průměrná rychlost při dané jízdě. Přenos dat probíhá bezdrátově, pomocí WiFi.

Systém SmartGate bude od listopadu dostupný vedle Fabie také pro Yeti, Octavii a Rapid. U Fabie se za systém připlácí 2.000 korun, u zbývajících modelů je shodně o 200 Kč dražší.

Octavia se od podzimu rovněž dočkala sériově dodávaného systému XDS+, který byl dosud k dispozici pouze za příplatek. Elektronický systém pomocí přibrzďování kol na vnitřní straně zatáčky simuluje práci samosvorného diferenciálu. XDS+ je aktivní na přední i zadní nápravě.

Citigo nově dostalo elektrické ovládání okna spolujezdce z místa řidiče. Dosud mohl řidič ovládat pouze boční okno u sebe, za což byl tento prcek mnohdy kritizován.

Rapid bude moci být praktičtější díky příplatkovým cargo elementům v zavazadelníku. Ty za příplatek 200 až 800 korun dle dané verze umožní pomocí suchých zipů bezpečně upevnit v kufru větší předměty. Novinkou v ceníku jsou také 16palcová kola z lehkých slitin v designu Rock.

Související články

Témata
10. 10. 2014 11:50
Re: Smartgate za 120Kč
Není pravda, že by běžně byl ve všech autech automobilky stejný systém (rozhodně, pokud jde o německá auta). Systémů může být více a můžou se lišit i mezi modely, protože je mezi nimi odstup několik let. Nemluvě o tom, že kolikrát používají komponenty specificky určené pro automobilový průmysl (a ty tedy levnější nejsou). Hardwarově jsou dnes na úrovni tabletů/ telefonů. A nejde jen o hardware. Můžeme samozřejmě říct, že je to jejich hloupost. Také si myslím, že to bude postupně mizet. Automobilky zkrátka nejsou výrobci spotřební elektroniky.
Avatar - Snooob
10. 10. 2014 09:35
Otazka!
Vie niekto či sa dá MirrorLink "dokúpiť" do O3 2013 ako SW update? Dik
9. 10. 2014 20:54
Re: Smartgate za 120Kč
Navigace se většinou dělá pro více modelů, mnohdy pro všechny modely automobilky. Jediný rozdíl je třeba v krycím rámečku. Takže výrobní série budou vyšší než u mobilních navigacích. Integrované budou lepší vnitřním provedením a v hodně případech i SW. Nicméně cena integrované navigace nad 20k Kč mi připadá mimo.
Avatar - white label
9. 10. 2014 17:02
Re: Vidiny
Chce to brát 4x4, samozřejmě pokud je to možné.
Avatar - Ji/Ri
9. 10. 2014 15:34
Re: Vidiny
...budme rádi za ty dary.... >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku