Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda rozšiřuje výbavu: MirrorLink pro Yeti, SmartGate pro Rapid a Octavii

David Bureš
Diskuze (15)
MirrorLink umožní zobrazit data z aplikací chytrých telefonů na obrazovce auta. SmartGate je jeho opakem.

Třetí generace Škody Fabie přijíždí s novými systémy MirrorLink a SmartGate. Systémy nezůstaly vyhrazeny pouze pro tento malý model, ale dočkaly se jich i další vybrané modely značky. Už nyní figurují v cenících daných vozů.

Funkce MirrorLink umožní zobrazit data certifikovaných aplikací chytrých telefonů na obrazovce multimediálního systému, stačí pouze připojit mobil k autu pomocí USB kabelu. V případě modelu Yeti je MirrorLink nově dostupný u rádia Bolero a u navigačního systému Amundsen. Za rádio Bolero si zákazníci připlatí 12.800 korun, navigace stojí 20.300 korun.

SmartGate je pak jakýmsi opakem MirrorLinku. Díky tomuto systému je možné v určitých aplikacích na smartphonu zobrazovat, ukládat a mobilně využívat vybrané údaje o vozu. Mezi tyto informace patří spotřeba paliva nebo průměrná rychlost při dané jízdě. Přenos dat probíhá bezdrátově, pomocí WiFi.

Systém SmartGate bude od listopadu dostupný vedle Fabie také pro Yeti, Octavii a Rapid. U Fabie se za systém připlácí 2.000 korun, u zbývajících modelů je shodně o 200 Kč dražší.

Octavia se od podzimu rovněž dočkala sériově dodávaného systému XDS+, který byl dosud k dispozici pouze za příplatek. Elektronický systém pomocí přibrzďování kol na vnitřní straně zatáčky simuluje práci samosvorného diferenciálu. XDS+ je aktivní na přední i zadní nápravě.

Citigo nově dostalo elektrické ovládání okna spolujezdce z místa řidiče. Dosud mohl řidič ovládat pouze boční okno u sebe, za což byl tento prcek mnohdy kritizován.

Rapid bude moci být praktičtější díky příplatkovým cargo elementům v zavazadelníku. Ty za příplatek 200 až 800 korun dle dané verze umožní pomocí suchých zipů bezpečně upevnit v kufru větší předměty. Novinkou v ceníku jsou také 16palcová kola z lehkých slitin v designu Rock.

David Bureš
Diskuze (15)
10. 10. 2014 11:50
Re: Smartgate za 120Kč
Není pravda, že by běžně byl ve všech autech automobilky stejný systém (rozhodně, pokud jde o německá auta). Systémů může být více a můžou se lišit i mezi modely, protože je mezi nimi odstup několik let. Nemluvě o tom, že kolikrát používají komponenty specificky určené pro automobilový průmysl (a ty tedy levnější nejsou). Hardwarově jsou dnes na úrovni tabletů/ telefonů. A nejde jen o hardware. Můžeme samozřejmě říct, že je to jejich hloupost. Také si myslím, že to bude postupně mizet. Automobilky zkrátka nejsou výrobci spotřební elektroniky.
Avatar - Snooob
10. 10. 2014 09:35
Otazka!
Vie niekto či sa dá MirrorLink "dokúpiť" do O3 2013 ako SW update? Dik
9. 10. 2014 20:54
Re: Smartgate za 120Kč
Navigace se většinou dělá pro více modelů, mnohdy pro všechny modely automobilky. Jediný rozdíl je třeba v krycím rámečku. Takže výrobní série budou vyšší než u mobilních navigacích. Integrované budou lepší vnitřním provedením a v hodně případech i SW. Nicméně cena integrované navigace nad 20k Kč mi připadá mimo.
Avatar - white label
9. 10. 2014 17:02
Re: Vidiny
Chce to brát 4x4, samozřejmě pokud je to možné.
Avatar - Ji/Ri
9. 10. 2014 15:34
Re: Vidiny
...budme rádi za ty dary.... >:D