Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda si zaregistrovala nová jména pro další SUV. Opět docela zvláštní

Jan Zajíc Jan Zajíc 25. 4. 2020 • 14:37
52
25
Zobrazit náhledy (52)
Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In Škoda Vision In

Škoda chce prorazit na indickém trhu, pokusí se o to novým SUV. Možná už známe jeho jméno.

Určitě víte, že česká automobilka svoje SUV a crossovery označuje jmény začínajícími písmenem K a končícími písmenem Q. V nabídce má modely Kodiaq, Karoq či Kamiq. Z řady vybočí elektrické SUV, pro které Škoda vybrala označení Enyaq.

V případě novinky pro indický trh se však počítá se spalovacími motory, takže i její jméno dostane "tradiční" tvar.

Indická média přinesla informaci, že Škoda si zaregistrovala jména Kosmiq, Karmiq, Konarq a Kliq. A jako největšího favorita vidí poslední uvedené - tedy Kliq.

Ať už se bude jmenovat jakkoli, nové SUV bude produkční verzí konceptu Škoda Vision In, který se světu představil na začátku února. Studie vozu o délce 4256 mm a s 2671 mm dlouhým rozvorem měla pod kapotou motor 1.5 TSI přizpůsobený indickému trhu, kombinovaný se sedmistupňovým DSG a pohonem předních kol. Naladěný je na 110 kW a 250 N.m.

U sériové verze, která se ukáže ještě před koncem roku, se počítá nejen s 1.5 TSI, ale také s tříválcem 1.0 TSI. Základem nového SUV je nově vyvinutá platforma MQB A0 In. Od klasické MQB se liší primárně tím, že je přizpůsobena výrobě v Indii a využití lokálních dodavatelů komponentů.

Sériová verze Škody Vision In bude prvním modelem indické ofenzivy v podání koncernu Volkswagen. Na základech platformy MQB A0 In budou prozatím postaveny čtyři modely – dva značky Škoda dva značky Volkswagen. V obou případech má jít o SUV a sedan, které se budou vyrábět v indických závodech Puné a Aurangábád.

Související články

Témata
26. 4. 2020 17:59
k****ti
Proč ne, ale všeho moc škodí. Nějaké období pro SUV mohlo být K*** *Q, ale lámat si jazyk trvale není ono. Chtělo by to zase vymyslet něco nového ;-)
26. 4. 2020 11:33
Re: Ty názvy jsou strašný
Ještě zapomněli na maniaq. To by mě zajímalo kterej trapaq to vymyslel.
26. 4. 2020 07:17
***i
To už není škoda s tím kq. Je to k smíchu.
Avatar - caliban
26. 4. 2020 04:10
Insider
Škoda brzy oznámí luxusní 9-místný MPV/SUV model, název bude mít TitaniQ.
26. 4. 2020 04:04
Re: Co tam hulej nevim
:yes: :-!
Kliq Diq a Priq 8-s To bude line up!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku