Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Snowman: Velké SUV se bude vyrábět v Kvasinách

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 11. 3. 2014 • 19:55
86
Automobilka Škoda Auto bude v závodě v Kvasinách na Rychnovsku vyrábět velký terénní vůz. Informaci přinesla Mladá fronta Dnes.

Koncern Volkswagen dal přednost Škodovce před Seatem, který je také jeho součástí. Spekuluje se, že vzniknou až stovky nových pracovních míst, napsala podle svých zdrojů MfD.

Zahájení výroby vozu s pracovním názvem Snowman je naplánován na konec příštího roku. Mluvčí Škody Auto Jozef Baláž informace nevyvrátil, podle něj však ještě finální rozhodnutí nepadlo. Optimistický je předseda odborů Kovo při Škoda Auto Jaroslav Povšík.

S vedením Volkswagenu má v pátek ve Wolfsburku jednat premiér Bohuslav Sobotka, který v neděli v České televizi mluvil o šanci na další rozšíření výroby ve Škodě Auto. V kvasinském závodě se nyní vyrábějí vozy Superb, Yeti a Roomster. Továrně ještě nedávno hrozilo omezování výroby.

Témata
14. 3. 2014 21:54
Re: ŠKODA AUTO KVASINY ZAMĚSTNÁVA SAMÝ ...SINY
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - Emel
14. 3. 2014 08:51
Re: GTI a VW-Škoda Showman
Platí tu daně, platí tu sociální a zdravotní pojištění, nakupuje výrobky i služby u spousty místních subdodavatelů, zaměstnává tu tisíce lidí (a jen tak mimochodem je nadstandardně platí) a vychovává z nich odborníky ve svém oboru.

Pokud se chceš mít v globální ekonomice dobře, musíš mít něco, co ostatní chtějí. U nás to není ani ropa ani zlato, ale schopnosti místních lidí něco vyvinout a vyrobit. Díky bohu za Škodu Auto (a jí podobné).

Bravo Škoda :yes:
Avatar - JirkaV8
14. 3. 2014 00:24
Re: Luxus !
Kulaté mlhovky (jak brýle) bych oželel, ale po osobních jízdních zkušenostech s Yetim (supeeeer) se na toto náhodou těším :-) :yes:
Avatar - JirkaV8
14. 3. 2014 00:22
bude to dobrý vůz
Určitě to bude celkově dobrý vůz. Yeti i Tigi jsou v reálu velice povedená auta co nemusí podlézat jak kosočtverce koleosy, hovňáky xi35 a podobné.

Pokud Snowman posune a rozvine tradici Yetiho a Tigiho dále, tím lépe. Už se těším, až jej v reálu uvidím. A pokud bude výroba u nás, tak ještě lépe.
Avatar - BruceWayne
13. 3. 2014 23:46
Re: GTI a VW-Škoda Showman
"A hrdý buď,

žes vytrval,

žes neposkvrnil ústa ani hruď

falešnou řečí.

Takový byl můj lid

s kosou a kladivem.

Na jitřní čekal svit,

čekal a věřil.

Úrodu novou sklidí sám,

sám se svými.

Jděte mu z cesty. Staví chrám

bratrské doby."

K čemu je fabrika, která odvádí zisk za hranice??
To za tvý nacionalistický názory ... dokážeš pobavit.
TY JSI OPRAVDU JELITO ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku