Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda v Šanghaji: Superb a uvedení Fabie na čínský trh na vlastní kůži

Michal Fokt Michal Fokt 19. 4. 2015 • 14:07
7
21
Zobrazit náhledy (7)
Škoda Fabia Škoda Fabia
Škodovka letos na nejdůležitějším čínském autosalonu oslaví dvě události - uvedení Fabie do prodeje a lokální premiéru sedanu střední třídy Superb.

Škoda Auto považuje zítra začínající šanghajský autosalon za velmi důležitý, má se totiž stát po osmiletém působení v Číně začátkem nové éry mladoboleslavské značky v této části světa. Důvodem je prezentace nové generace modelu Superb, jenž má představovat "revoluci tvarosloví značky Škoda a nabývá nových dimenzí v oblasti komfortu a techniky. Nový špičkový model značky Škoda tak symbolizuje ambice české automobilky nabízet kvalitní automobily, tvořící špičku příslušného segmentu."

Škodovka vůz prezentovala na tradiční předautosalonové Volkswagen Group Night a v jeho případě bude sázet na hodnotně působící interiér a nabídku prostoru. Podrobnější informace o čínské specifikaci, speciálně tedy verze výbav a motorizace, zatím nebyly oznámeny.

Z tohoto pohledu je tedy možná zajímavější událost druhá, tedy uvedení modelu Fabia do prodeje, u něhož nechyběl náš zástupce v podobě šéfredaktora partnerského Světa Motorů Zbyška Pechra a díky tomu vám můžeme na následujících řádcích zprostředkovat, jak taková událost v Říši středu probíhá:

Čína je obrovská, lidí tu žije nejvíc na světě. K tomu kosmopolitní velkoměsto Šanghaj, kde se údajně tlačí na 20 milionů lidí. Vše je tu veliké. Obrovská tedy musela být i premiéra. Zatímco u nás je to záležitost stovky, možná dvou stovek lidí, v sobotu to bylo jiné. Škoda vybrala za místo představení jednu z největších sportovních hal ve městě - Oriental Hall. Zabrala hrací plochu a největší tribunu. Pozváno bylo na dva tisíce dealerů, novinářů a přátel značky. Podle pohledu do hlediště dorazili všichni.

Celý večer se pak nesl ve znamení mládí a měl tryskové tempo. Zatímco u nás je fabia volbou i pro rodiny, v Číně Škoda cílí jednoznačně na mladé. V programu vystoupil mj. pan Jahoda, což je přezdívka nejlepšího světového hráče počítačové hry League of Legends. Zazpíval místní Tomáš Klus (dívky v hledišti omdlévaly), 48 mladinkých tanečnic oslavilo příchod Fabie divokým tancem, došlo i na čínského dialektika a test ze znalostí slovníku nejmladší generace Číňanů. Vše vygradovalo finále s tlupou bubeníků. Došlo i na ceny. Fabia začíná na cenovce 69.900 jüanů (v přepočtu podle pátečního kursu 289.000 Kč).

Winfried Vahland (58), předseda představenstva společnosti Škoda Auto, představuje v Šanghaji nový Superb:

video

Související články

Témata
Avatar - Pekelná Micinka
21. 4. 2015 14:25
Re: dívky v hledišti omdlévaly
>:-[]
21. 4. 2015 06:39
dívky v hledišti omdlévaly
a rodidla na podium nehazely? no to musel bejt mejdan
Avatar - white label
20. 4. 2015 15:27
Re: Barva
A nejlíp ("překvapivě") na Hondě... , jako prakticky všechno. :-)
Avatar - Pekelná Micinka
20. 4. 2015 15:01
Re: Barva
Vypadá to jako vysloužilý služebák českýho telecomu, na který jarda šetřil z brigád a celej natěšenej na něj hned nandal pořádný kola.

Jinak naživo je Fabia pěkná, zadek dokonce vynikající, takže dolňáci budou kupovat o stošest, nebo spíš o stopět.
20. 4. 2015 12:03
Re: Představení
Takže dvě hloupé poznámky? ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku