Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda v Ženevě: Octavia RS s motorem 2.0 TDI CR

Ondřej Láník Ondřej Láník 26. 2. 2008 • 22:24
22
Vedle velké premiéry nové Škody Superb se v Ženevě představí několik dílčích novinek. Octavia dostane jako první model značky Škoda nový turbodiesel se vstřikováním common-rail.

Inovovaný motor 2.0 TDI CR DPF se liší především systémem vstřikování, ale nejen jím.

Jak nám při premiéře Volkswagenu Tiguan v minulém roce řekl Mihály Nemeth, z vývojového oddělení firmy Volkswagen, výhodou common-railu proti systému čerpadlo-tryska je dodávka paliva pod relativně konstantním tlakem s až sedmi vstřiky během jednoho pracovního cyklu motoru. To umožňuje pracovat s procesem spalování, ovlivňovat hluk, vibrace i spotřebu paliva.

Příliš se nemluví o hmotnostní úspoře. U motoru 2.0 TDI CR je to až 10 kg. Obvykle se dnes ve vývoji bojuje o gramy a ne o kilogramy. Z hlediska bezpečnosti chodců je nová technika také výhodnější. Konstrukční výška motoru je menší a tak mezi kapotou a motorem zůstává více prostoru pro případnou deformaci kapoty.

Nový motor bude mít velmi podobné parametry jako původní 2.0 TDI PD (125 kW), tzn. 125 kW při 4200 ot./min, 350 Nm při 1750 ot./min. Uživatelé přítomnost novinky pod kapotou poznají díky klidnějšímu chodu a pravděpodobně i díky širšímu rozsahu použitelných otáček a plynulejšímu nárůstu točivého momentu.

Podrobnosti o nové motorizaci se dozvíme v Ženevě.

Témata
27. 2. 2008 15:04
Taká super správa
Tak všetci fanúšikovia Škody Octavia tešme sa, do Octavie RS už bude montovaný motor s common railom, tak si asi všetci od radosti budeme kupovať RS-ky. Nechápem tú logiku VW, už to majú a pre škodovku stále len traktorový motor, to je taký problém v priebehu pol roka vymeniť celú výrobu dieselov na CR? To je asi tak, ako keď sme kedysi museli roky vyrábať farebné televízory so sovietskymi obrazovkami, hoci každý vedel, že patria do múzea a polovica z nich do šrotu už nová.Nerobia náhodou vo VW súdruhovia z NDR?
Avatar - da_b0mb
26. 2. 2008 22:07
Re: Další důkaz toho, jak VW škrtí Škodovku.......
Ironie Ti nic nerika? Zkus slovnik cizich slov...
26. 2. 2008 20:18
Re: Další důkaz toho, jak VW škrtí Škodovku.......
pekná irónia pre všetkých antiškoda >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud