Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda v Ženevě překvapila: Vision X představila už teď

Martin Machala Martin Machala 5. 3. 2018 • 23:17
14
29
Zobrazit náhledy (14)
Škoda Vision X Škoda Vision X Škoda Vision X Škoda Vision X Škoda Vision X Škoda Vision X Škoda Vision X Bernhard Maier Škoda Vision X
Největší novinky koncernu VW jsme zvyklí vídat v předvečer ženevského autosalonu. Škoda si letos pospíšila ještě víc.

V hale ženevského výstaviště to vypadá, jako kdyby se tradiční autosalon měl pořádat snad za týden, na stáncích se ještě pracuje, pár aut pod plachtami, všude pobíhají dělníci. A mezitím probíhá na stánku Škodovky první tisková konference letošní Ženevy.

Bernhard Maier zrovna mluví o tom, že v roce 2025 bude mít mladoboleslavský výrobce deset elektromobilů (do elektromobility chce Škoda investovat více než padesát miliard korun), nejvyšší šéf samozřejmě nezapomíná ani na digitalizaci. A za ním se točí největší novinka Škodovky, která se sice do výroby dostane až rok, pan Maier ale potvrdil, že se sériová verze nebude od vystaveného showcaru příliš lišit. A jak už víte z našich stránek, jednou z nejzajímavějších novinek připravovaného crossoveru je kombinace patnáctistovky TSI spalující zemní plyn a elektromotoru na zadní nápravě.

Zelenkavý Vision X přitom nebude zdaleka osamocenou novinkou pro příští roky, do roku 2020 Škodovka plánuje představit devatenáct nových modelů. Jasně, bude se určitě jednat i „jen“ o nové motorizace (do tohoto plánu nepochybně zapadá také hybridní superb, ten se má ukázat napřesrok), ofensiva to však bude rozhodně slušná.

Zatím mrkněte na Vision X, který trošku předběhl klasický ženevský program. Dnes se můžete ještě těšit na info z koncernového večírku a zítra na tradiční ženevskou smršť!

video

Související články

Témata
5. 3. 2018 19:36
Re: svetla
Tahle kráska by mohla povídat >:D

[odkaz]
5. 3. 2018 19:14
Prebalená Fabia ...
aby prekabátili ľud a budú pýtať 14.990 €! ;-\
Avatar - miromen
5. 3. 2018 19:01
Re: svetla
U žadneho z nich to neni ideal, ale u škodovky tomu nasadili korunu a vypada to s přehledem nejhuř a to i jako celek. Prostě to chce u škodovky noveho designera protože od superbu to šlo dost z kopce.
Avatar - twistedTSD
5. 3. 2018 18:20
Re: Vision
Tak přinejhorším tam narvou bi-halogen projektor a je po problému.
5. 3. 2018 17:34
Re: Vision
Tak to chápu. Ale ta velikost hlavních světel mi k žárovce stejně nesedí.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud