Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škodovce se v Rusku daří, v červenci zvýšila tržní podíl o třetinu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 5. 9. 2014 • 03:10
8
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zvýšila v červenci navzdory situaci v Rusku tržní podíl na tamním trhu meziročně o více než 34 % na 4,2 procenta.

Důvodem je atraktivní nabídka omlazených či zcela nových modelů, která reflektuje požadavky ruských zákazníků, řekl mluvčí automobilky Tomáš Kubík.

"Navzdory turbulentní situaci na ruském trhu dodala Škoda Auto během prvních sedmi měsíců roku 2014 svým zákazníkům 49.100 vozů, přibližně stejně jako v loňském roce. V červenci Škoda rostla dokonce o 3,8 procenta, zatímco celkový trh výrazně poklesl". Tržní podíl se v červenci v Rusku meziročně zvýšil z 3,1 na 4,2 procenta, celkem tedy narostl o více než 34 procent a výroba tam běží podle plánu.

Škoda v Rusku pokračuje v modelové ofenzívě, nabízí tam šest modelů značky. Od poloviny roku 2013 automobilka obnovila a rozšířila velkou část nabídky pro Rusko o novou generaci vozu Octavia, modernizované SUV Yeti, omlazený Superb a vůz Rapid. V těchto dnech na moskevském autosalonu slaví ruskou premiéru nová Škoda Octavia Scout, která bude na trh uvedena ještě letos.

Škoda v Rusku vyrábí ve dvou závodech, v Kaluze a v Nižním Novgorodu a je třetím největším trhem firmy. V červenci se v Rusku prodalo 7100 exemplářů značky Škoda, což představuje nárůst o 3,8 procenta.

Provozní zisk největší české automobilky se v prvním pololetí zvýšil o 74,9 procenta na 425 milionů eur, tedy zhruba na 11,7 miliardy korun. Tržby meziročně stouply o 20,3 procenta na rekordních téměř šest miliard eur (asi 165 miliard Kč). V prvním pololetí dodala Škoda zákazníkům 522.500 vozů, o 12,5 procenta více než loni ve stejném období.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Ruský trh
| 8. 9. 2014
jo kucíí ste málo studovaný a neumíte rozlišovat selským rozumem mezi
pravdou
a
propagandou
:-) [odkaz] [odkaz]
Ruský trh
| 8. 9. 2014
chyba lávky soudruhu [odkaz] :-)
Ruský trh
| 6. 9. 2014
Oni už na tom Rusové nejsou ani zdaleka tak špatně jak se nám namlouvá, průměrný plat jim docela roste a peníze mají. Co je nebezpečné - na ruský trh ve velkém lezou výrobci z Číny. Je nebezpečí, že jestli EU nezruší sankce, budou mít evropské automobily utrum na úkor číňanů. Rusové si na hlavu sr*t nenechají.
Avatar - dolfi
Ruský trh
| 6. 9. 2014
Je vidět, že když se rusům nabídnou dobrá auta za přijatelnou cenu, stále peníze na nákup nových vozů najdou... ;-)
REKLAMA NA ŠKODOVKU ??????
| 6. 9. 2014
no jasný ta tam nemůže strádat přeci, co by jinak maravenečci ve fabrikách ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku