Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Dacia Kanjara přijede příští rok (nové foto)

Ondřej Láník Ondřej Láník 5. 9. 2009 • 11:12
30
39
Zobrazit náhledy (30)
Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia Dacia
Renault není v kategorii SUV příliš silnou značkou, ale to neznamená, že takové ambice nemá. Prozatím jsou vkládány naděje do nové řady levných crossoverů z Rumunska.

Předzvěstí nového SUV nebo spíše crossoveru je Dacia Sandero Stepway, kterou již dnes můžete koupit za necelých 250 tisíc korun i na českém trhu. Podle informací, které zveřejnil i brněnský dealer značky Dacia na svých stránkách, by měla zcela nová Dacia přijít na trh na podzim roku 2010.

Zatím není jasné, kde se nové SUV poprvé představí. Nejbližším možným termínem je pochopitelně IAA ve Frankfurtu, ale není vyloučeno, že se jej dočkáme až na jaře v Ženevě. Vzhledem k tomu, že testy již finišují, mohl by být svědkem světové premiéry právě blížící se Frankfurt. Již teď je ovšem více než jisté, že nový vůz na různých trzích ponese různá loga – tedy pochopitelně jak Dacie, tak i mateřského Renaultu, resp. Nissanu.

Výraz kanjara, který Renault zaregistroval na konci července pro svůj nový model, značí v hindštině ekvivalent anglického slova mild, tedy jemný, lehký, mírný, vlídný. Ještě k původnímu názvu Duster. Ten se již v paletě značky kdysi objevil, šlo ale pouze o terénní Aro 10 se znáčkem Dacia pro vybrané trhy. Podruhé jej rumunská automobilka použila na letošní ženevský koncept, který příchod sériového SUV předznamenal. Další původně navrhované jméno Steppe nesla studie Loganu MCV, taktéž ze Ženevy, ale z roku 2006.

Nová Dacia (projekt H79) má údajně vycházet z modulární platformy, kterou používá Nissan Qashqai. K dispozici bude tedy pohon všech kol, ale téměř jistě budou v nabídce i dvoukolky s velmi zajímavou cenou. Z nabídky motorizací Qashqaie lze dedukovat i spektrum pro Dacii, i když u vrcholných verzí není prostý přesun příliš pravděpodobný. Základními jednotkami naopak budou známá 1,5 dCi v různých výkonových provedeních a zážehové čtyřválce 1,6 l.

Tvary nového SUV se ničemu na trhu nepodobají. Jestli je to dobře nebo ne, to si musí každý přebrat sám, ale technicky jednoduchý design už jednou zabral v případě Loganu, takže Dacia zřejmě vsadila na jedinou kartu designové výjimečnosti.

Témata
Avatar - Ronault.
6. 9. 2009 00:40
Re: Kaňour s logopicem
Kdyby dal Áda třetí :no: , tak by už Ghosn chodil leda kanaláma, prodal továrny a začali by v nich dělat Golfy IV s TDI PD >:D
5. 9. 2009 21:09
Re: fotky...
Tohle je ten pravy lowend ;-)
Avatar - marek.g
5. 9. 2009 12:49
Re: Kaňour s logopicem
a co teprve až dá Áda třetí :no: a ještě navrch přidá 8-s to bude vedení Renaultu zralé na mašli >:-[]
Avatar - Ronault.
5. 9. 2009 11:04
Re: Kaňour s logopicem
Renault se teď kvůli tvému druhému :no: jistojistě psychicky sesype >:D
Avatar - chetoos
1. 9. 2009 19:23
kanjara
už se tesím az budou první lepší fotky a testy je to podle mně pěkné auto určite i bude dobré v terénu a kanjara je dobrý nazev

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud