Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Hyundai HED-5 – Konkurent Scénicu

Diskuze (3)
Ke vstupu do segmentu kompaktních MPV se schyluje u Hyundaie. Sériová podoba konceptu HED-5 se postaví celé řadě evropských modelů.

MPV jsou momentálně poněkud stranou zájmu Hyundaie. Velký Trajet se už nevyrábí, a tak korejskou automobilku mezi velkoprostorovými vozy zastupuje jen malá ix20. To se ale brzy změní, Hyundai pracuje na sériové podobě konceptu HED-5, poprvé prezentovaného v roce 2008 na autosalonu v Ženevě.

Zhruba 4,5 metru dlouhé auto zamíří do segmentu, kde operuje zakladatel Renault Scénic, loni představený Ford C-Max, připravovaný Opel Zafira nebo stálice VW Touran.

Proti původnímu konceptu se MPV značně promění. Vůz dostane konvenční řešení bočního prosklení a B sloupek oddělující boční dveře otevírané po směru jízdy. Studie přitom experimentovala s druhým párem uchyceným vzadu.

Umravní se taky tvary karoserie – ať už linie střechy nebo délka zadního převisu.

Více podrobností zatím není známo. Na stejném základě by měl být postaven i nástupce kompaktního MPV Kia Carens. To se v aktuální třetí generaci prodává od roku 2006.


Diskuze (3)
29. 8. 2011 12:49
Co se vleče
Je vidět, že moc se toho za ty poslední dva roky nezměnilo, aspoň na pohled vůbec ne. Figura konceptu zůstává, typické zalomení linie na zadních dveřích pod okýnky zůstává, a tedy i boční prolisy, především ten diagonální , co stoupá od předního podběhu k zádi. Ani na propracování přední masky není vidět změna, spodní polovina je nadále krytá "pavučinou" jako na spřízněné ix20, takže těch obdobných znaků tam asi bude vícero. Tady je odkaz z loňského léta pro srovnání: [odkaz] Hyundai si s tímhle nižším středním MPV dává hodně na čas, jako by se mu do výroby moc nechtělo - odklad premiéry už je minimálně o rok, spíš o víc. Nemám tušení, co je za tím - jestli všeobecný pokles zájmu o MPV ve prospěch crossoverů, neochota napínat už hodně plné výrobní kapacity. Ale vzhledem k letošní úrodě premiér HKAG a chystané uspíšené premiéře nové generace i30 bych skoro řekl, že by s premiérou ix30 už Hyundai klidně mohl vydržet do příštího roku.
Avatar - escorpion
28. 8. 2011 22:40
Re: celkom ujde
Zabijú to cenou ako pri každom novom modeli. Už si myslia, že v Európe prerazili naplno, ale opak je pravdou. Viď veloster, či "úchvatný" 100 kW diesel u i40. Sánka dolu nepadne nikomu. Za mňa :no: