Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Hyundai i20 - Bude nový Getz stejně dobrý jako i30?

Ondřej Láník Ondřej Láník 6. 2. 2008 • 04:25
5
7
Nástupce Getze na sebe nechává celkem dlouho čekat. Getz je na trhu šestý rok, což není v souladu s krátkými intervaly obměn korejských modelových řad. Jestli však bude i20 stejně kvalitní jako i30 mají se evropské automobilky nač těšit.

Novým souputníkem Fabií, Clií, dvěstěsedmiček, ale také Swiftů a Aveí, bude Hyundai i20. Malý pětidveřový hatchback se objevil již loni v létě na nejmenované jihoevropské testovací trase s několika inženýry na palubě, teď jsou na řadě zimní testy. Kamufláž je stále ještě důkladná, ale díky neprozíravě bílému laku je dobře vidět budoucí profil bočních dveří a sportovněji tvarovaná silueta, než u současného Getze.

Mezigeneračně větší rozměry budou hrát Hyundaii do karet stejně jako řady motorů s vyššími výkony, než jaké jsou nabízeny u konkurence. Počítat je nutno s benzinovými čtyřválci s výkony mezi 50 a 80 kW a vyspělými turbodiesely o výkonech 65 až 80 kW.

Novinka vyjede na silnice bez kamufláže v létě 2008, s půlročním zpožděním se na trh dostane třídveřový model i20.

Související články

Témata
6. 2. 2008 12:05
Re: Druhá vlna prichádza
predpokladam,že do 5rokou budu mať model v každej kategorii od miniauta až po CCčko
6. 2. 2008 11:21
Druhá vlna prichádza
Po Ceed a I30ke prichadza aj I20 male auta by sa mali mať na pozore.Cena noveho modelu by mala byť viac ako konkurencie schopna a predpokladane výkony su viac než sympaticke ,už len čakať na oficialne fotky.Myslím ,že sa máme na čo tešiť Hyundai/Kia ide na istotu...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud