Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Mercedes-Benz R - čekání na hrany? (nové fotografie)

Ondřej Láník Ondřej Láník 3. 11. 2008 • 12:14
4
7
Revoluční koncepce luxusního Grand Sport Toureru nefunguje tak, jak si tvůrci představovali. Aby se odbyt alespoň držel na stávajících číslech ještě nějakou dobu, bude potřeba výraznější inovace vzhledu. Nové snímky jsou tady.

Stávající ropná krize jen zvýraznila problémy, které Mercedes-Benz s odbytem neobvykle velkého minivanu, původem z USA, měl už od počátku. Sám Dieter Zetsche v jednom z rozhovorů přiznal, že od auta tohoto zaměření čekali u Mercedesu více. Loňských 13 tisíc prodaných vozů i předloňských 18 tisíc erek znamenalo výrazně horší odbyt, než co umožňuje vyrobit původně plánovaná padesátitisícová kapacita alabamského závodu.

Teď je tady zdá se inovované provedení více než pětimetrové - prodloužené - verze. Zatím můžeme jen odhadovat, jak bude vypadat, ale jasné je alespoň to, že změny se dotknou diskutabilní a zřejmě až příliš pokrokové přídě, světlometů i koncipování partií zádě. Po příchodu nového relativně hranatého Mercedesu třídy E by současná podoba erka vyhlížela už extrémně barokně, a tak není vyloučeno, že design půjde po faceliftu právě tímto směrem.

Nepřehlédněte
Marko: Budúcnosť koncernu Daimler A.G.

Související články

Témata
4. 11. 2008 20:56
Re: Je to škoda...
WOOOOOOOOOOOOOOOOW!!!!! :yes: ;-)
Avatar - scooter_x (AlkoholixXx)
4. 11. 2008 20:07
Re: Je to škoda...
Je to nádhera a trochu se bojím, jestli se facelift té nádhery trochu nedotkne až příliš. Problém ale podle mě není v konceptu jako takovém. Zásadní je podle mě cena, jako u všeho. R je velice velice drahé auto, chápu že se platí za luxus, značku a další věci, přesto cena je dle mého názoru neúnosně vysoká. Kdyby soudruzi z SRN trochu ubrali, možná by se divili, jak by se R začalo prodávat. Jedná se o takřka geniální automobilovou koncepci, majetnější rodiny s dětmi by těžko hledali vhodnější auto. A navíc tak nádherné :-) :yes:
3. 11. 2008 14:59
Re: facelift
Proč, já si nestěžuju.
Avatar - VDC
3. 11. 2008 14:09
Re: facelift
Ne, děkuji, stačily by ty ze současnýho C. M-kový si tam dej ty.
Avatar - Bubáq
3. 11. 2008 13:16
Je to škoda...
... že koncept R nefunguje. Je to prostě geniální koncept, který nemá prodeje (s výjimkou ČR a Ruska). Věřím, že Hyundai Portico bude mnohem úspěšnější, i když mnohem méně luxusní. Ale řekněte sami, čtyřkolka, 6 míst na samostatných křeslech, spousta místa pro každého cestujícího, a když jedete ve čtyřech, pak máte k dispozici přes 650 litrů v zavazadelníku (pod roletkou). Netí to nádhera?
Články odjinud