Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Nový Opel Meriva se představí ve Frankfurtu

Ondřej Láník Ondřej Láník 16. 3. 2009 • 21:12
11
5
Zobrazit náhledy (11)
Opel Meriva Opel Meriva Opel Meriva Opel Meriva Opel Meriva Opel Meriva
Meriva shodila zase kousek maskovacích plastů a folií, a tak fotografové nové snímky zařadili do březnové zásilky ze severu Evropy.

Většinu špeků, které si Opel v Merivě připravil proti Modusům, Picassům, Roomsterům a chystaným B-Maxům, už známe, a tak jde dnes spíše o potvrzení dříve tušených a očekávaných řešení.

Nová generace Merivy se bude chlubit ve své třídě unikátním otevíráním druhého páru dveří. Vzadu uchycený pár bočních dveří má usnadnit nastupování, ale B-sloupek zřejmě bude i nadále součástí konstrukce skeletu z bezpečnostních důvodů. Jasně viditelné kliky na druhých bočních dveřích jsou pouze falešné atrapy - součást utajení nové koncepce přístupu do interiéru.

Neobvykle dynamická spodní linie oken ze studie doznala určitých změn směrem k normálu. V zadní části bočního profilu se přesto okenní linka zvedá právě tak, jako u Fordu S-Max. Příď je vzdáleně příbuzná s novou Insignií, ale asi ještě více rysů bude sdílet s novou Astrou. Vzadu je prosklení pátých dveří -alespoň designově- protaženo až dolů mezi koncové svítilny.

U A-sloupku je dobře viditelné zaslepení malého troúhelníkového tvaru, který však paradoxně v nové Astře dostane prosklení, vzhledem k jeho větší ploše.

Počítačově upravené skici vypadají na první pohled neuměle, ale detaily jako jsou rozměrné přední a zadní světlomety se v sériovém provedení zásadně lišit nebudou.

Výstavní premiéra nového Opelu Meriva se očekává letos v září na autosalonu ve Frankfurtu.

Související články

Témata
16. 3. 2009 23:00
Doufám že takhle vypadat nebude,
je tam dost disproporce velikosti předních světel a malých kol. Celkově ta upravená fotka působí dost neharmonicky.
Pokud opravdu bude mít proti sobě otvíraný dveře, bude mít v tomto ohledu mezi auty pro normální lidi prvenství. Akorát mi uniká praktičnost řešení - je to auto do města a nemyslím si že při tomto řešení se z auta poleze ven nějak moc dobře, zvlášť pokud se zaparkuje mezi jinými auty. Po otevření obou bočních dveří nebude moct ven nikdo. A jak se asi poleze ven lidem ze zadních sedaček když nebude možné otevřít dveře úplně? Zdá se že touha po inovaci dá zase na pr*el praktičnosti...
16. 3. 2009 22:49
Re: OPLÍK
A proč by neměl? Opel bude zavádět i pár pracovních sobot, vzhledem k tomu, že se Insignia prodává jako rohlíky na krámě! Za prvních několik měsíců mají objednávky na cca 75.000 Insignií. Chce to jen vymanit se od GM a myslím, že to půjde ... Portfolio nemá Opel zase tak špatné a s příchodem Merivy a Astry určitě půjde nahoru.
16. 3. 2009 15:11
OPLÍK
No otázka zní...
Dostane se vůbec na trh? ;-)
Avatar - Plautus
16. 3. 2009 14:33
Re: Hm...
ja to napíšem inak, dostávame sa do obdobia, kedy pred časom zaznávaná kórejská produkcia začína predbiehať európske dizajnové počiny...osobne mi začína byť bližší dizajn KIA oproti Škode, Renaultu, či Oplu...zase ma nejaký dobrák chytí za slovo, ale treba to vnímať odhliadnuc od jednotlivých modelov a prihliadnuc na jednotlivé dizajnové prvky, či už používané alebo zatiaľ prezentované v štúdiách...
16. 3. 2009 13:56
Hm...
No neviem, nejak mi je ten Insignia-štýl od Opla nie veľmi blízky...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud