Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Opel Insignia téměř odhalen v ulicích Trollhättanu (nové fotografie)

Ondřej Láník Ondřej Láník 29. 1. 2008 • 07:54
15
27
Zobrazit náhledy (15)
opel spyphotos strednitrida opel spyphotos strednitrida opel spyphotos strednitrida opel spyphotos strednitrida opel spyphotos strednitrida opel spyphotos strednitrida opel spyphotos strednitrida opel spyphotos strednitrida opel spyphotos strednitrida opel spyphotos strednitrida
Město Saabů má v posledních měsících a týdnech novou atrakci. Příslušnost automobilky Saab do rodiny General Motors přivedla do Trollhättanu vývojový tým nového Opelu Insignia.

Nástupce Opelu Vectra je už jen týdny vzdálen od oficiálního odhalení, a tak není divu, že se špionážní fotografové snaží. Většímu zájmu pomáhá i samotná automobilka tím, že postupně odhazuje krycí a kamuflážní díly a z vývojových prototypů přechází na testování vozů nulté série. Jakmile se zveřejní první oficiální snímek hra končí a fotografům, čekajícím na prototyp, nezbude než fotit nevzhledné matně černé krabice modelů, které mají do výstavní premiéry daleko.

Zpátky k Insignii. Většinu ze snímků, které byly dosud pořízeny, naleznete na odkazech pod textem. Ty nejnovější ukazují nový Opel už s novými oficiálně představenými světlomety, které v široké míře sází na světelné diody. Charakteristickým znakem Insignie budou zepředu obrysová světla pootočeného tvaru L, vzadu budou do noci svítit zdeformované obdélníky orámované opět tvarem L.

Insignia má výrazně klenutou střechu, která plynule pokračuje zadním sklem. Vnějšími rozměry půjde bezesporu o zdatného konkurenta Fordu Mondeo. Jak na tom ale budou cestující na zadních sedadlech s místem pro hlavu? Další fotografie přístrojové desky potvrzují odklon od funkcionalismu současných Vecter a příklon k dynamickému emotivnímu impresionismu, který dnes v interiérech diktují hlavně italské značky.

Opel představí Insignii na London Motor Show v červnu, ale divili bychom se, kdyby se v Ženevě neobjevil alespoň nějaký předkrm. Zákazníci Opelu by v tuto chvíli (příchod Citroënu C5 a Mazdy6 na spadnutí, nová Toyota Avensis klepe na dveře) potřebovali alespoň naději. Kombi se ukáže zřejmě ještě v závěru roku 2008.

Další fotografie naleznete v článcích:

Spy Photos: zcela nový design třetí generace Opelu Vectra,

Spy Photos: Nový Opel Vectra již ve Frankfurtu (nové fotografie),

Spy Photos: Nový Opel Vectra, tentokrát bez maskování,

Spy Photos: Nový Opel Vectra při zkouškách airbagů,

Spy Photos: Opel Vectra - čtvrtá série fotografií,

Spy Photos: Nový interiér nového Opelu Vectra.

Novou světelnou techniku Opelu Insignia jsme popsali v článku
Devatero režimů světel Opelu Insignia – jak fungují inteligentní světlomety?.

Související články

Témata
29. 1. 2008 22:38
Nič moc ... zatiaľ
Zatiaľ to vyzerá, že to bude hnus fijalovej - také až moc oblé zo všetkých uhlov - také já nerad. No, uvidíme, že. Navyše, nemusí sa to páčiť každému ...
29. 1. 2008 20:32
Treba počkať.
Lehmannovi už neverím, aj keby vsadil na pravosť a autentickosť svojich fotiek aj milión. Počkám si na oficiálne fotky a potom môžme debatovať...
Avatar - CountachSV
29. 1. 2008 16:04
nadějné.
bude to pěkný.. to je vidět už teď... a s tím zadním víkem... že se podobá baworáckýmu stylu se dá tvrdit jen z jednoho konkrétního úhlu, ostatní úhly ukážou proporce úplně jinak. Myslim, že to bude v cajku. Držím oplovým palce.
Btw ten interiér bych nebral napevno stejně jako kastli. Bude se tam určitě ještě hodně věcí měnit, to je vidět, ale osobně jsem rád, že oproti VC přijde změna, to je totiž věc která mě odrazuje od nákupu... vedle mojí VB parkuje VC černá, karavan a je to pekelná rakev, šel bych do ní.
4x4 je určitě žádoucí, snad to vyjde.

BTW seděl jsem teď v Signumu *04 a musim tedy říct, že TO je paráda.
29. 1. 2008 15:59
Re: Tak uvidíme
Display by měl být místo těch přihrádek, podle špionážních fotek, které tak různě pobíhaly po fórech.

Jinak ve Vectře A,B,C sedanu bylo vždy místo pro mě nad hlavou v vždy pohodě (mám 191cm), takže můj názor je, že nějak zásadně to nebude omezený ani zde. Ačkoliv to tak může vypadat.
Uvidíme v reálu, ale zatím dávám za 1 ;-)
Avatar - skejpa
29. 1. 2008 14:07
pripomina...
nevim co mate porad s tim ze vam to neco pripomina. neni auto aby ste nekdo nerekl, ze vam to neco pripomina. jednomu BMW, druhemu primeru,... nereknu kdyz sou to kopirky ala čína (nebo vyjimky viz fabia a swift) ale kdyz to sou takovyhle auta tak bych v tom fakt nic nehledal. :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud