Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spyker hlásí nové investory. Chystá tři modely a návrat k závodění

Stanislav Kolman
Diskuze (2)

Nizozemská automobilka Spyker to v posledních letech neměla jednoduché. Navzdory vyhlášenému bankrotu nezanikla a díky novým investorům prý brzy ožije.

Dva nové supersporty, jedno SUV a návrat na mezinárodní závodní scénu. Tak nesmělé jsou plány automobilky Spyker, která musela před šesti lety kvůli složité finanční situaci vyhlásit bankrot. Nyní se ale zdá, že konečně svítá na lepší časy.

Nizozemská společnost totiž získala dva nové investory. Je jím ruský oligarcha Boris Rotenberg a jeho obchodní partner Michail Pessis. Asi vás nepřekvapí, že oba vlastnili jeden z 265 vyrobených automobilů této značky. Kromě toho mají oba nemalé finanční prostředky v dalších podnicích – týmu SMP Racing, společnosti BR Engineering a designové firmě Milan Morady.

Finanční injekce do skomírajícího výrobce aut by měla uvést v život tři koncepty, které Spyker představil v posledních letech. Dočkat bychom se měli supersportů C8 Preliator, B6 Venator a konečně SUV odvozeného od konceptu D8 Peking to Paris, které se prvně představilo v roce 2006.

„Není pochyb o tom, že za sebou máme několik velmi těžkých let. Díky tomuto novému partnerství jsou však náročné dny definitivně pryč a Spyker se stane důležitým hráčem na poli supersportů,“ stojí v oficiálním prohlášení společnosti. Prvním vozem ve výrobě se má stát C8 Preliator Spyder, vůz prvně představený na autosalonu v Ženevě před třemi lety. Sportovní novinka vyzve například Aston Martin a pod kapotou má trůnit pětilitrový osmiválec od Koenigseggu.

Kromě toho otevře Spyker v příštím roce v Monaku také první mezinárodní showroom, přičemž další mají následovat později. A aby toho nebylo málo, chce se společnost také vrátit na scénu mezinárodních automobilových závodů. Tým Spyker můžeme mimo jiné znát z formule 1, vznikl v roce 2006 a o rok později absolvoval jedinou sezonu, než byl prodán a přejmenován na Force Indii.

Stanislav Kolman
Diskuze (2)

Doporučujeme

1. 9. 2020 12:11
super interier
ten interier s viditelnym mechanizmom pedalov a riadiacej paky je uzasny, keby taky malo aj nejake dostupne auto :-O
1. 9. 2020 07:13
Skvělá zpráva
Jsou to nádherná auta. I když jsem s nimi 'jezdil' pouze ve hře Test Drive Unlimited 2 ;)
Rolls Royce a Bentley ztratily svoji unikátnost po převzetí Němci a moc britského na nich není.
Spyker zůstává sám sebou. Podle mě spolu s Pagani to jsou zvenku i zevnitř nejhezčí produkční auta.