Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Stane se z BMW M3 plug-in hybrid?

Michal Fokt Michal Fokt 19. 8. 2015
8
Dost možná se nacházíme na začátku nové éry hybridních supersedanů. Ke spekulacím ohledně Nissanu a Infiniti se nyní přidává i BMW.

Před pár dny se objevily informace, že by se druhá generace Nissanu GT-R mohla stát hybridním supersedanem namísto současného kupé, přičemž by této techniky a typu karoserie využila i prémiová značka Infiniti, což by vedlo ke snížení nákladů, ba dokonce možná i k ziskovosti takového projektu.

Jako by se automobilky dohodly, nyní se objevily podobné zvěsti i v souvislosti s BMW. To by podle The Detroit Bureau, citující nejmenovaného vysokého manažera BMW M, jenž pracoval i v divizi "i", mělo v příští generaci změnit ikonický sedan M3 v plug-in hybridní model s pohonem zadních kol.

Základem agregátu má být i nadále dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec, k němuž by však mělo přibýt zhruba 100 elektrických newtonmetrů. Cíl, co se počtu koní týče, zatím není znám. Zdroj informace dále vysvětlil, že cílem je uspokojit zákazníky, toužící po výkonném autě a současně vyhovět celosvětově se zpřísňujícím emisním limitům.

Neměli bychom se prý bát problémů s přidanou hmotností akumulátorů, ty jsou stále lehčí, menší a současně silnější a pomůže také zvýšení podílu lehkých materiálů na konstrukci vozu. Krom asistence spalovacímu motoru bude elektromotor schopen sám pohánět sportovní sedan až na vzdálenost 27 km.

BMW ale využije zkušenosti z i3 a i8 i v dalších modelech, vyvíjí se hybridní čtyřkolky, u nichž bude spalovací motor roztáčet zadní kola a elektřina přední, přičemž lze očekávat jeden, ale možná i dva elektromotory, přičemž to posledně jmenované řešení umožní na přední též torque vectoring.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Hybrydy...
Mig_35
| 19. 8. 2015
hybryd? >:-[] >:-[]
na spotřebu se sere? určitě ne, když to mají schválit v Bruselu k běžnému provozu.
proč by měl pokus o driftování s elektromotorem vypadat zvláštně?
Hybrydy...
Wolf45
| 19. 8. 2015
No mohli by jsi tohle hybrydovani usetrit alespon u M divize... Chapu hybryd u nejakeho mensiho auta kde se kouka na spotrebu, ale u BMW M? Tam se na spotrebu s.ere... Vlastne to bude takove kupe 4x4. A kdyz uz tak doufam ze ty elektromotory pujdou alespon nejak elektronicky odpojit. Jinak by pokus o driftovani vypadal velmi zvlastne. >:D
BMW
Mig_35
| 19. 8. 2015
já vím, že jenom vysíráš, ale když se někdy projedeš autem s pomocným pohonem na elektřinu, tak brzy zjistíš, že přidá úžasný točivý moment i atmosféře, která je dole trošku "lichá", že zlepší pružné zrychlení, že reakce na plynový pedál jsem naprosto briskní a že zrovna na tomhle není vůbec nic špatného...
Snad jo...
MrBeranek
| 19. 8. 2015
...a hlavně by ta technologie mohla být už v příští M5ce. S63ka s cca 600 koníky na zadek a k tomu nějaký (vypínatelný) elektromotor na předek, co vykryje prodlevu toho turbobenzínu a bude pohánět přední kola (a udělá z toho na přání čtyřkolku).
jo....
webpaja
| 19. 8. 2015
Jedno z nejlepších aut se kterými jsem kdy jezdil byla i8. Neříkám, že bych to směřoval přesně tam, ale R6 s KERS nemusí být vůbec špatný ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku