Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Starší naftová auta v Dillí musejí ze silnic, nařídil soud

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 19. 7. 2016 • 22:45
19
Dřívější soudní zákazy vztahující se na starší naftová auta v Dillí se dodržovaly jen málo. Naftové vozy starší deseti let už nelze podle nařízení ani přihlásit.

Indická justice nařídila úřadům, aby z ulic v hlavním městě Dillí odstranily všechna naftová vozidla starší deseti let. Jde o další krok ve snaze zmírnit vysoké znečištění ovzduší v indické metropoli, napsala agentura Reuters. Dopravní úřady v Dillí musejí podle soudního nařízení s okamžitou platností zrušit registrace všech vozidel na naftový pohon vyrobených před nejméně deseti lety. Nařízení má okamžitou platnost.

Experti se neshodují v názoru na to, jakou měrou vozidla přispívají ke znečištění ovzduší ve městech. Několik jich ale volalo po zákazu naftových vozidel, protože způsobují větší znečištění než auta s benzinovým motorem a motocykly. Indický nejvyšší soud již loni dočasně zakázal prodej velkých naftových vozidel v Dillí. Naznačil také, že by mohl uvalit dodatečnou daň na prodej naftových aut, což by mohlo zasáhnout odbyt automobilek, jako je japonská Toyota nebo indická Tata Motors.

Světová zdravotnická organizace (WHO) loni jmenovala Dillí jako nejznečištěnější město na světě. Nejhorší situace pravidelně nastává v zimě, kdy šedé nebe a hustá smogová pokrývka metropoli halí už od časných ranních hodin. Dillí má asi 14 milionů obyvatel a odhadem 7,5 milionu registrovaných vozidel.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
19. 7. 2016 20:50
Re: SVÍÍŇ DIESELOVÝ = VŠECKY POZATVÁRAT !!
jj
TAKOVÝHO KSINDLU [odkaz] PO EVROPĚ LÍTÁ co RAKA [odkaz] PRÁŠÍ :-) Všecky bysom je nechat pozatvárat !! [odkaz] A jen ty najlepší [odkaz] [odkaz] by prósperovali ;-)
>:D
>:D >:D
>:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes:
PS: bez pardónu nelitovat a každou dízlovou svíň ... [odkaz] >:-[]
Avatar - Barrichello
19. 7. 2016 19:42
Re: Dovoz do ČR
>:D >:D >:D :yes: :yes:

zřídíme tu ihned pobočku Mahindra and Mahindra, Bombaj.

Ono když už traktor, tak pořádný ne >:D
Avatar - Hammunasakra
19. 7. 2016 16:22
Re: Dovoz do ČR
:yes: :yes: >:-[]
19. 7. 2016 16:19
Re: Dovtedy
Dovtedy kym sa firmam vyplati kupovat naftu namiesto povedzme CNG. Dovtedy bude pretlak naftovych ojetin na trhu a dovtedu budu lakat siltovakarov na lacny vykon a spodinu za velagrovane sluzobaky po 10tom majitelovi s volantom hladkym ako flasa lacneho piva z Kauflandu.
19. 7. 2016 16:12
Dovoz do ČR
Navrhuji ty staré diesely z Indie dovážet k nám. Tady je ekologie každému lhostejná, a kupci jim utrhají ruce.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku