Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru Dex: další model s rodným listem od Daihatsu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 11. 2008 • 12:22
28
6
Zobrazit náhledy (28)
Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy Subaru Justy
Automobilka Subaru si stále pečlivě udržuje svou pověst specialisty na automobily s pohonem předních kol a motory s protilehlými písty, ale zároveň se snaží uspokojit i zájemce o malé automobily a právě pro ně je připraven model Dex.

Není žádnou novinkou, že Subaru se s vývojem malých automobilů příliš nezdržuje a sází na osvědčené modely jiných japonských výrobců, které si více či méně upraví k obrazu svému. I na evropském trhu je známý model Justy, který je vlastně původně Daihatsu Sirion a protože více než stoletá japonská společnost malé automobily skutečně umí, může se spolupráce dále prohlubovat.

Nové Subaru Dex je tedy vlastně známé Daihatsu Materia s novou maskou ve stylu modelu Tribeca. K pohonu pětidveřového pětimístného automobilu s pravoúhlou karoserií dlouhou 3800 mm, širokou 1690 mm a vysokou 1635 mm, slouží zážehový řadový čtyřválec o objemu 1,3 litru s výkonem 68 kW (92 k) při 6000 ot./min. a točivým momentem 123 Nm při 4400 ot./min.

Zákazníci u tohoto modelu mají sice omezený výběr pohonných jednotek, ale mohou se rozhodovat mezi manuální nebo automatickou převodovkou a pohonem předních nebo všech čtyř kol. V případě pohonu všech čtyř kol se nejedná o symmetrical AWD značky Subaru, ale mnohem prostší systém značky Daihatsu.

Doporučujeme
Test: Subaru Justy 1.0 Trend – Malý velký vůz

Související články

Témata
Avatar - jnkd
15. 11. 2008 21:49
Re: Specialista na automobily s pohonem předních kol ???
Ano je to hrubá chyba, ale mnohem hotší je to že po dni a pul se nikdo nepodívá do diskuze a neopraví to.
Avatar - Pjenkava
15. 11. 2008 21:34
Re: Specialista na automobily s pohonem předních kol ???
Ano, správně má být "pověst specialisty na automobily s pohonem všech kol". Sice je to překlep... Ale prostě STRAŠNEJ překlep >:D Kdo to překlep?!
14. 11. 2008 10:32
Specialista na automobily s pohonem předních kol ???
Automobilka Subaru si stále pečlivě udržuje svou pověst specialisty na automobily s pohonem předních kol???

wtf?
Články odjinud