Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru připravuje ostrý hatchback! Chce se s ním vrátit do WRC?

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 6. 11. 2018 • 13:35
17
3
Zobrazit náhledy (17)
Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept Subaru Viziv Performance concept
Subaru je sice považováno za tradičního hráče rallyey, avšak ve WRC se už roky neangažuje. Připravovaný „hot hatch“ by tak mohl tuto mezeru zaplnit.

Pod pojmem „hot hatch“ nebo také ostrý hatchback si většinou primárně představujeme sportovní verze modelů segmentu B. V něm však Subaru nemělo nikdy zastoupení. A to ani v případě klasického hatchbacku, neboť Subaru Justy bylo spíše vozem kategorie A, možná ještě na pomezí A a B. Navíc nenabízelo žádnou ostrou sportovní verzi.

Nedávno však přinesly japonské internetové zdroje informaci, že by se toto mohlo změnit. Subaru ukázalo studii Viziv Performance Concept a hned se objevily spekulace, že tohle bude příští „horké želízko v ohni“ japonské značky pro závody vozů WRC.

Nový „hot hatch“ totiž přesně zapadá do evropského segmentu vozů B. Vůz by tedy byl ve stejné třídě, v jaké jsou Volkswagen Polo či Ford Fiesta. Cíle Subaru jsou navíc dle zmíněných zdrojů mnohem větší, a sice uvést nový model také na evropském trhu, kde by se měl utkat s těmi nejlepšími, již etablovanými modely.

Co se týče závodů WRC, tak dle japonských zdrojů by auto mohlo být připravené pro sezónu 2020. Střízlivé odhady ale tvrdí, že tento termín je až příliš optimistický. Vždyť automobilka nemá na čem stavět. Pokud skutečně plánují vůz segmentu B, budou ho muset nejdříve vyvinout a následně testovat, což si vyžádá několik let.

Jenže ono to možná ani s tím návratem Subaru do WRC nebude nakonec tak horké. Dosud totiž nikdo nic oficiálně nepotvrdil. Vše jsou jen spekulace. Podobné je to s přípravou sportovního vozu s motorem uprostřed. I obrázky takového auta s logem Subaru na internetu kolují. Dokonce se můžete dočíst, že k jeho pohonu bude sloužit plug-in hybrid v kombinaci s přeplňovaným čtyřválcem s protiběžnými písty. Jenže ani v tomto případě neexistuje žádné potvrzení, že by Subaru něco takového připravovalo.

Témata
Avatar - Beefcake
7. 11. 2018 20:16
Re: Subaru = mistr zpackaných konceptů
Subaru je poprvé v žebříčku nejsilnějších značek světa [odkaz]
7. 11. 2018 10:48
Re: Subaru = mistr zpackaných konceptů
Vypada to jako zrecyklovany koncept Prodrive P2 z roku 2006...

[odkaz]
Avatar - KANKUNEN
7. 11. 2018 06:57
Subaru = mistr zpackaných konceptů
Tento tvar auta nemůže být konkurent Fiesty, takové auto by muselo být větší a pro rally nevhodné, neohrabané.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku