Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru Viziv 2 Concept navazuje na dva předchůdce (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 3. 2014
17
4
Zobrazit náhledy (17)
Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru
Nejnovější vizí blízké budoucnosti crossoverů a nejen jich u automobilky Subaru je Viziv 2 Concept s hybridním pohonným systémem.

Před rokem se na ženevském autosalonu představil koncept Subaru Viziv. Na Tokyo Motor Show 2013 následoval Viziv Evolution Concept a nyní má v Ženevě světovou premiéru Viziv 2 Concept.

Podle zástupců automobilky se jedná o koncept crossoveru budoucí generace, zhmotňující filozofii značky, kterou je “Radost z jízdy z pocitem bezpečí“ a zároveň vyjadřuje směřování a budoucí představy z oblasti inovací. Označení Viziv je pak vysvětlováno jako umělé slovo, které vzešlo ze slovního spojení “Vision for Innovation“ (Vize pro inovace).

Letošní Subaru Viziv 2 Concept s konvečnějšími liniemi i detaily působí při srovnání s loňským provedením dojmem, že slouží k poodhalení podoby sériového modelu. Nejzásadnějším rozdílem je nahrazení jednoho páru dveří dvěma páry, i když ani v jejich případě si designéři neodpustili parádičku ve způsobu jejich otevírání, umožňující absenci B-sloupku.

Čtyřmístný interiér sice podélně rozděluje masivní středový tunel mezi předními i zadními sedadly, ale palubní deska se již svým členěním vzdaluje loňskému konceptu a mnohem blíže k řešením v sériových vozech.

K pohonu 4,4 m dlouhého crossoveru slouží plug-in hybridní systém označovaný u Subaru jako SI-DRIVE. V případě konceptu Viziv 2 jej tvoří 1,6-litrový boxer diesel v kombinaci s trojicí elektromotorů.

Spalovací motor umístěný na obvyklém místě spolupracuje s automatickou převodovkou Lineartronic a elektromotorem upraveným na vysoký točivý moment. Ten slouží k pohonu kol a současně i ke generování energie. Vůz dále pohání dva plně nezávislé elektromotory na zadních kolech.

Řidič má k dispozici systém „Hybrid SI-DRIVE“, jehož prostřednictvím může zvolit nastavení dle osobních preferencí. Toto řešení se má uplatnit i v dalším vývoji systému SI-DRIVE z dnešních modelů Subaru.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Kulatá světla
gil54
| 5. 3. 2014
Kulatá světla, jako doplňková nebo přídavná nebo jako mlhovky k hlavním světlům nekulatého tvaru, se poslední dobou - jen zde na tomto vebu - objevila už minimálně na třech autech nebo studiích jako výrazný designový prvek. [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz]

Nechápu krok Škody auto, který tento prvek poměrně úspěšně použil již před léty na Yetim, odstranit faceliftem tento výrazný a určující markant vozu a tím ho posunout do obecné šedě.
Avatar - wakantanka
Zatrápené Subaru!
wakantanka
| 5. 3. 2014
To s tým pomerom prototyp - séria ma napadlo ako prvé pri pohľade na ten koncept. Ono to nieje len Legacy, ako dopadol predobraz WRX? Nehovorím, že je séria zlá, ale na hony vzdialená prototypu. Tento Viziv2 by som tipol na predobraz nástupcu XV, alebo aspoň časť z neho a dúfam v to, že to zase management až tak veľmi neokreše. Za tie hybridy sa prihováram aj ja. :yes:
Avatar - KANKUNEN
Zatrápené Subaru!
KANKUNEN
| 5. 3. 2014
Subaru je pohřbívač dobrých prototypů, s těmi hybridy nevím. Mám auto s rekuperací a po dálnici kolikrát nerekuperuju desítky km.
Avatar - Bubáq
Zatrápené Subaru!
Bubáq
| 5. 3. 2014
Poslední dva prototypy Viziv 2 je opravdu atraktivní auto, ale sériové Legacy je tak daleko od atraktivity svého vzoru, že už ani více být nemůže. Pokud sériová realita Vizivu dvojky dopadne také tak, bude to na pováženou: mají schvalující manažeři Subaru /Toyoty vůbec rozum?! Navíc jsou hybridy představovány pořád jako prototypy, ale Subaru by slušelo už nyní mít po jednom hybridu v každé řadě, že?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku