Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Summit Kim Čong-Una a Donalda Trumpa v Singapuru. Jakým autem přijel severokorejský diktátor?

David Bureš David Bureš 12. 6. 2018 • 14:37
8
10
Zobrazit náhledy (8)
Summit Donalda Trumpa a Kim Čong-Una v Singapuru. Jakým autem př Summit Donalda Trumpa a Kim Čong-Una v Singapuru. Jakým autem př Summit Donalda Trumpa a Kim Čong-Una v Singapuru. Jakým autem př
Severokorejský diktátor se na historickém summitu v Singapuru opět předvedl jako milovník vozů s trojcípou hvězdou na přídi.

V Singapuru se tento týden odehrál historický summit, na němž se spolu setkali americký prezident Donald Trump se severokorejským vůdcem Kim Čong-Unem. Jestliže běžnou veřejnost zajímaly hlavně výsledky jednání o možném jaderném odzbrojení korejského poloostrova, automobiloví fanoušci se ptali, čím bude Kim Čong-Un a jeho delegace po Singapuru jezdit. A severokorejský diktátor nezklamal.

Kim Čong-Un se už v minulosti ukázal jako milovník vozů značky Mercedes-Benz, které měl rád i jeho otec, což bylo patrné i na jeho návštěvě Singapuru. Vozil se totiž v limuzíně z dílny stuttgartské automobilky. Součástí jeho konvoje však nebyl pouze Mercedes-Benz, ale také Maybach.

V případě Mercedesu jde samozřejmě o model Pullman, který je mezi hlavami států velice oblíben. Ostatně ve své garáži ho má třeba i ruský prezident Vladimir Putin, který s ním běžně jezdil, než si letos převzal novou státnickou limuzínu z domácí ruské dílny.

V tomto konkrétním případě jde o Mercedes-Benz Pullman na bázi minulé generace třídy S. Auto oficiálně nazvané Mercedes-Benz S 600 Pullman Guard bylo představeno v roce 2007, Kimova limuzína je ale až modernizovaná verze z roku 2011, která se dá poznat dle odlišného předního nárazníku.

Limuzína s rozvorem 4.315 mm je dlouhá 6.356 mm, posádka si užívá toho nejvyššího luxusu, přičemž kabina je samozřejmě pancéřovaná. Ve výbavě nechybí masážní sedadla s ventilací nebo nosiče vlajek či standard. O pohon se stará vidlicový dvanáctiválec s dvěma turbodmychadly o objemu 5513 cm3, který poskytuje 380 kW a 830 N.m.

V případě Maybachu jde podle všeho o Maybach 62 S, tedy nataženou verzi tohoto luxusního sedanu, vyráběného mezi lety 2002 a 2012. Varianta S rozeznatelná podle odlišné mřížky chladiče je poháněna dvakrát přeplňovaným šestilitrovým dvanáctiválcem o výkonu 450 kW, který nahradil výchozí 5,5litrový dvanáctiválec.

Vozy s trojcípou hvězdou na přídi jsou pro severokorejské diktátory v posledních letech typické, s limuzínami Mercedesu jezdil už Kim Čong-unův předchůdce, otec Kim Čong-il. Na Kim Čong-ilově pohřbu se ale paradoxně objevila i díla „amerických kapitalistů,“ na poslední cestě jej doprovázel Lincoln Continental:

Témata
Avatar - bystron
12. 6. 2018 23:40
Re: prepásli to
>:D :yes: putinomobil je jak Mahindra nebo jeden typ Chrysleru :-|
Avatar - JirkaV8
12. 6. 2018 18:24
Re: Diktator prisiel Cadillacom...
Cypa tu občas je jako Bubáq, ale dává si pozor :yes:
Avatar - euro89
12. 6. 2018 17:32
Re: Diktator prisiel Cadillacom...
Od doby, co tady neotravuje IPA, jsem myslel, ze na podobny exoty clovek narazi akorat na Novinkach. :-!
Avatar - Hammunasakra
12. 6. 2018 16:33
Re: Diktator prisiel Cadillacom...
To neni vtipný
12. 6. 2018 16:16
prepásli to
to mohla byť dobrá šouka pre nový ruský putinomobil, ale kim už asi bude teraz jazdiť na nejakej amerike

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud