Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Car of the Year 2009: 7 finalistů (Superb je ve finále)

Car of the Year 2009: 7 finalistů (Superb je ve finále)

Car of the Year 2009: 7 finalistů (Superb je ve finále) Zdroj: acz

Diskuze (76)
Porota ankety evropské Auto roku 2009 zveřejnila sedm finalistů, kteří se budou ucházet o cenný titul.

V prvním kole byla nominována auta, která se v Evropě začala nebo začnou prodávat v období 12 měsíců před vyhlášením výsledků ankety. Automobily musely být v prodeji na 5 nebo více evropských trzích v době zveřejnění nebo během několika následujících týdnů a každého z nich by se mělo prodat alespoň 5000 kusů.

Sedmička vyvolených má toto složení:

  • Alfa Romeo MiTo
  • Citroën C5
  • Ford Fiesta
  • Opel Insignia
  • Renault Mégane
  • Škoda Superb
  • Volkswagen Golf
  • Každý z členů poroty potom nyní má k dispozici 25 bodů, které musí rozdělit mezi nejméně pět vozů ze sedmi, přičemž maximální počet bodů, který může porotce přidělit jednomu automobilu je omezen číslem 10. Každý porotce musí navíc zdůvodnit, co jej vedlo k přidělení bodů konkrétním vozům.

    10.200 čtenářů Auto.cz by zvolilo mezi 7 finalistů v anketě tyto vozy: Alfa Romeo MiTo (6,2 %), Audi A4 (4,0 %), BMW X6 (3,7 %), Citroen C5 (10,6 %), Mazda6 (9,5 %), Opel Insignia (2,9 %), Škoda Superb (22,5 %).

    Vítěz ankety Car of the Year 2009 bude znám 17. listopadu 2008

    Vstoupit do diskuze (76)