Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki Jimny za 2 miliony? Divoce upravený kousek je na prodej za velké peníze

Jan Zajíc Jan Zajíc 17. 2. 2021 • 06:27
19
1
Zobrazit náhledy (19)
Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison Suzuki Jimny WALD Black Bison

Aktuální generace Suzuki Jimny je auto, které si brzy po představení oblíbili různí úpravci a dodavatelé tuningových dílů. Patří mezi ně také japonská společnost Wald.

Firma, která v Ósace funguje už od počátku 90. let, proslula zejména úpravami Mercedesů, věnuje se ovšem také dalším značkám. Na začátku roku 2019 společnost představila Suzuki Jimny Black Bison Edition.

Malý teréňák dostal několik LED světel, jinou mřížku chladiče, kapotu s hranatými vystouplými otvory pro přívod vzduchu, pravděpodobně jen naoko, přídavné směrovky nebo střešní spoiler. Montáž řádného terénního obutí si vyžádala rozšíření blatníků, ty mají viditelné spoje.

Jimny po instalaci kitu od firmy Wald pak nápadně připomíná větší a luxusnější Mercedes třídy G. Ale tak to je u velké části přestaveb a úprav terénního Suzuki.

Nás ale zaujalo, že přestože je Black Bison japonskou záležitostí, kit se zalíbil někomu v Evropě tak moc, že si ho objednal. A svoje Jimny jím také vybavil.

Jestli výrazná úprava oslovuje i vás, můžete si dokonce dvě hotová auta koupit. Jedno je na prodej v Německu, druhé v Rakousku. Začněme tím dražším.

To se nachází v Německu a kromě kitu zaujme také divoce zbarvenou karoserií, portálovými nápravami nebo světlou výškou 39 centimetrů. Od registrace v roce 2019 vůz najezdil asi pět tisíc kilometrů. Pozoruhodná je ovšem cena: prodejce totiž v inzerátu žádá 85 tisíc eur, tedy asi 2,19 milionu korun. To nám připadá celkem přehnané...

Rakouský kousek s 3200 km na tachometru je podstatně dostupnější, levný ale nikoli. Cena činí 55.555 eur, v přepočtu zhruba 1,23 milionu korun. Zaujala nás také poznámka o přítomnosti systému Panthera Leo Active V8, což je zařízení, které vozu dává zvuk vidlicového osmiválce.

Pod kapotou obou Suzuki se přitom ukrývá čtyřválcová patnáctistovka o výkonu 75 kW.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud