Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Světovým autem roku 2019 se stává... luxusní elektrický crossover

David Bureš David Bureš 18. 4. 2019 • 03:52
55
5
Zobrazit náhledy (55)
jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover jaguar elektromobil alternativnipohony testy crossover

Jaguar I-Pace se pro letošní rok stal nejen evropským Autem roku, ale také Světovým autem roku.

Anketa Světové auto roku 2019 (World Car of the Year 2019) zná svého vítěze. Stal se jím elektřinou poháněný crossover Jaguar I-Pace. Ten má o to větší důvod k radosti, protože se zároveň stal vítězem v přidružených anketách Světové ekologické auto roku 2019 a Nejhezčí automobil světa 2019. I-Pace je v patnáctileté historii ankety prvním automobilem, kterému se takový hattrick povedl.

Porota složená z 86 renomovaných automobilových novinářů z 24 zemí světa vybírala Světové auto roku 2019 původně z 40 kandidátů. Původní výběr byl postupně zužován, do finálové trojky se vedle Jaguaru I-Pace dostaly ještě Audi e-tron a Volvo S60/V60.

Porotci na autě ocenili slušný dojezd, činící až 470 kilometrů podle metodiky WLTP, i slušné jízdní vlastnosti. Z 0-100 km/h elektrický crossover zrychlí za 4,5 sekundy.

Naopak o nejhezčím automobilu rozhodovalo sedm respektovaných expertů na design. Vedle zástupců různých designérských škol mezi nimi nechyběl ani uznávaný Gordon Murray, tvůrce McLarenu F1. Do finálové trojky této ankety se spolu s Jaguarem mimochodem dostaly ještě Suzuki Jimny a Volvo XC40. Pro Jaguar Land Rover je to mimochodem třetí vítězství v řadě v této anketě, loni byl za design oceněn Range Rover Velar, o rok dříve Jaguar F-Pace. 

Jaguar I-Pace tak zvítězil v další anketě. V březnu byl již vyhlášen evropským Autem roku 2019, a to po napínavém boji s Alpinou A110. Oba vozy dostaly po sečtení hlasů stejný počet bodů, a tak se muselo rozhodovat na základě počtu prvních míst obou aut, které jim udělili jednotliví porotci. Vedle toho se první elektromobil Jaguaru stal autem roku v anketách různých magazínů.

Spolu se Světovým autem roku 2019 byly vyhlášeny výsledky i dalších přidružených anket. Světovým městským autem se pro rok 2019 stalo Suzuki Jimny (jaký to paradox pro vyhlášený teréňák), Audi A7 bylo zase vyhlášeno Světovým luxusním autem roku 2019. Světovým výkonným autem roku 2019 je zase McLaren 720S. Sergio Marchionne pak byl in memoriam oznámen světovou osobností roku.

Vítězové předchozích ročníků ankety WCOTY
Rok Světové auto roku
2019 Jaguar I-Pace
2018 Volvo XC60
2017 Jaguar F-Pace
2016 Mazda MX-5
2015 Mercedes-Benz C
2014 Audi A3
2013 VW Golf
2012 VW Up!
2011 Nissan Leaf
2010 VW Polo
2009 VW Golf
2008 Mazda 2
2007 Lexus LS
2006 BMW 3
2005 Audi A6

Související články

Témata
Avatar - pradeda777
18. 4. 2019 17:10
Re: iPace
Ano, Jaguar XJS V12 Tom Walkinshaw racing.... :yes:
18. 4. 2019 14:43
Re: iPace
Je klidne mozne, ze I-Pace se v evrope proda vice nez vsech ostatnich benzinovych Jagu dohromady
Avatar - pradeda777
18. 4. 2019 14:23
Re: iPace
Jedinou výhodou Jaguáru je, že má také modely na benzin a člověk si nemusí koupit jen skratomobil jako i Tesly..... :-)
18. 4. 2019 12:49
iPace
Na IPace mě zklamal velmi stísněný interiér vzhledem k vnějším rozměrům auta, hlavně zadní sedadla a kufr. Přišlo mi to tak na úrovni Fabia kombi. Tesla nabízí za stejnou cenu o třídu větší auto s prostorným sedmimístným interiérem, kde i třetí řada sedadel je pro mě v pohodě. Ve zrychlení a dojezdu Tesla taky vede. Jediná výhoda Jaguaru je interiér.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku