Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tahle stará Lada jezdí na elektřinu. Na prodej je i se stylovým přívěsem na generátor

Jan Zajíc
Diskuze (5)

S klasickými auty přestavěnými na elektromobily se v poslední době setkáváme poměrně často. Už jste ale viděli elektrickou starou Ladu?

My jsme právě takové auto objevili na prodej v Estonsku. Jde o kombík Lada/VAZ 2102 z roku 1984, který byl v roce 2020 přestavěn na elektromobil.

Prodejce v inzerátu tvrdí, že při konverzi využil 24kWh akumulátor z Nissanu Leaf a že elektrický motor je spojen s původní převodovkou. Od přestavby na elektromobil prý kombík najezdil asi dva tisíce kilometrů, v kolonce výkon najdeme údaj 20 kW a dojezd se údajně pohybuje okolo 100 kilometrů.

Vůz je podle současného majitele ve velice dobrém stavu a připraven okamžitě sloužit. Na fotografiích vypadá docela zachovale také interiér. A zmínit můžeme i skutečnost, že je Lada jako elektromobil už také registrována.

Zajímavostí je stylový přívěsný vozík, postavený loni z jiné Lady 2102. Prodejce tvrdí, že přívěs vyrobil speciálně pro přepravu generátoru elektřiny. Díky tomu by v případě potřeby mohl svou elektrickou Ladu nabíjet i v případech, že nebude v dosahu nabíječku. S generátorem lze dobíjet takřka kdekoli.

Video se připravuje ...

Proč nakonec majitel neobvyklý elektromobil prodává, bohužel nevíme. Zato můžeme posloužit cenou. Kombík samotný stojí 21.800 eur, což je v přepočtu asi 535 tisíc korun, sestava i s vozíkem je k mání za 29.500 eur, tedy zhruba 724 tisíc Kč.

Jan Zajíc
Diskuze (5)

Doporučujeme

21. 7. 2022 17:02
Re: Lada....
A na střeše dojezdovou rezervu.
21. 7. 2022 13:14
Lada....
...a v tom privese si veze baterie :)
Avatar - KANKUNEN
21. 7. 2022 11:09
Re: lada ma velkou hlavu
ruSSSRáci si mohou předělat teď úplně nového žigula bez katu na bezemisní. Motor z pračky a baterku z rozkradeného tanku. :D Okamurovci zdatně mínusují.
21. 7. 2022 08:24
Re: lada ma velkou hlavu
Jako jo, RuZZáci jsou zbytečný národ, ale tohle je o borcovi z Estonska, co si dobastlil elektromobil. On žije v Estonsku a tam jako staré sráče fungují tyhle ruZZké bazmeky. Kdyby byl borec z jižních Čech, byla by to nějaký mladoboleslavský klenot, třeba 120cítka. Sice namísto baterky z LEAFu bych bral raději LEAF celý, 20kW je žalostně slabé, ale cením snahu a technickou zdatnost. Ono o tom kecat a opravdu to udělat je rozdíl.
21. 7. 2022 07:59
lada ma velkou hlavu
jak pytel od bananu
lada se v davu neztrati...

lada jede lodi,
tou lodi vyletni,
k lide co s ni chodi,
zkratka lada jede k ni

jakyho ladu maj na mysli?

jeste znam princeznu ladu

ale co to je za henten srot z roSSiji ???