Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Víte, že Škoda kdysi udělala z Fabie pojízdný hostel? A zajímavě vybavený

Jan Zajíc Jan Zajíc 25. 5. 2022 • 00:06
14
Zobrazit náhledy (14)
Škoda Fabia Hostel Škoda Fabia Hostel Škoda Fabia Hostel Škoda Fabia Hostel Škoda Fabia Hostel Škoda Fabia Hostel Škoda Fabia Hostel Škoda Fabia Hostel Škoda Fabia Hostel

Škoda Fabia si napříč generacemi zakládá na tom, že nabízí "kus auta" navíc. Tedy že je prostornější a praktičtější než konkurence v segmentu malých vozů.

Platí to také o druhé generaci, vyráběné v letech 2007 až 2015. A právě ta byla hvězdou neobvyklé reklamní kampaně, o níž se v České republice příliš neví. Důvody jsou dva: zaprvé se tato akce odehrála už v roce 2013, konkrétně v létě, a zadruhé mířila na zákazníky v Rusku.

Cílem bylo upozornit na už zmíněnou prostornost interiéru, údajně nejlepší ve své třídě. Škoda proto přišla se zajímavým nápadem: přeměnit jednu Fabii na hostel a nabídnout ji zájemcům nejen jako auto k projížďce, ale i přespání. Vůz byl přitom k dispozici v oblíbeném Izmajlovském parku v Moskvě.

Fabia dostala plnohodnotné dvoulůžko, přikrývky, polštáře, povlečení, ručníky a záclony. Ubytovaní lidé měli dále k dispozici také prostor pro zavazadla, wi-fi zdarma, sadu pro osobní péči a u vozu byla venkovní toaleta. Přespat v autě mohli domácí mazlíčci a myslelo se na i úklidový servis.

Video se připravuje ...

Automobilka hostel z Fabie navíc umístila na web Tripping.com, takže každý, kdo přes tento server hledal ubytování v Moskvě, narazil právě na upravenou škodovku. Přespání - dostupné na jednu noc - navíc bylo zdarma, "platilo" se za něj pouze aktivitou na sociálních sítích. 

Podle dobových zpráv byl o ubytování ve Fabii obrovský zájem a cestovatelé obsadili všechny dostupné termíny.

Související články

Témata
Články odjinud