Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tahle Tesla má znít jako osmiválec Hellcat. Spletla by vás?

Jan Zajíc Jan Zajíc 8. 8. 2022 • 10:02
22
13
Zobrazit náhledy (22)
Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid

Elektromobily mohou být velice rychlé, oproti výkonným vozům se spalovacím motorem však postrádají jednu poměrně důležitou věc: nemají zvuk.

Stejný problém má samozřejmě i rychlý sedan Tesla Model S Plaid, o jehož pohon se starají tři elektromotory poskytující dohromady až 750 kW, tedy 1020 koní. Výrobce udává zrychlení z klidu na 100 km/h za 2,1 sekundy a maximální rychlost 322 km/h. Rychlý je tedy brutálně. Zvuk však chybí.

Na zajímavé řešení upozorňuje Brooks Weisblat z YouTube kanálu DragTimes, který "donutil" Model S znít jako kompresorem přeplňovaný osmiválec Hellcat, známý například z modelů Challenger a Charger od automobilky Dodge.

Nastavení tohoto zvuku, který vychází z externího reproduktoru, umožňuje funkce Boombox. Tu Tesly dostaly proto, aby si majitelé mohli sami vybrat oblíbené zvuky pro vybrané funkce vozu. Stačilo nahrát zvuk ve formátu MP3.

Weisblat tedy tuto funkci využil tak, že sáhl po charakteristickém zvuku přeplňované V8. A i když na první poslech může bublání zmást, při podrobnějším zkoumání zjistíte, že charakter zvuku neodpovídá skutečnému pohybu Tesly.

Zajímavé také je, že Tesla už funkci Boombox omezila. Nelíbí se totiž americkému Úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA), jemuž vadí, že využívá stejný reproduktor, který vydává výstražný zvuk upozorňující chodce na jinak tichý elektromobil.

Doporučujeme

Témata
8. 8. 2022 17:33
Re: Pro některé zamrzlé v pravěku či méně chápavé
Není to poprvé ty troubo, co mě posíláš odtud pryč. Opakuješ se. Ty se vlastně jenom opakuješ.
8. 8. 2022 16:03
Re: Pro některé zamrzlé v pravěku či méně chápavé
Tak to je škoda. Pro zdejší diskuse by bylo mnohem přínosnější, kdybys jel v těsném závěsu... :-[]
8. 8. 2022 14:35
Re: Pro některé zamrzlé v pravěku či méně chápavé
Máš orgasmus, protože nerozumíš problematice. Dnes jsem zase jel za dieslovým prasetem, musel jsem si nechat 200 metrů odstup, abych dorazil do cíle živý.
8. 8. 2022 14:28
Re: Pro některé zamrzlé v pravěku či méně chápavé
https://www.autoforum.cz/…ykupu-vsech-aut/
:-) :yes:
8. 8. 2022 14:20
Re: Pro některé zamrzlé v pravěku či méně chápavé
To je právě jeden z důvodů, proč preferuji vlastní vůz před MHD.