Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tajemný čtyřválec Alfa Romeo: Bude to osmnáctistovka biturbo s 300 koňmi?

Michal Fokt Michal Fokt 30. 4. 2015
33
Zdá se, že slibovaný nový vysokovýkonný čtyřválec Alfy Romeo nakonec bude mít opravdu objem 1,8 l. O jeho výkon kolem 220 kW se postarají dvě turbodmychadla.

Počátkem dubna spatřily světlo světa další polotajné informace, týkající se nového sedanu střední třídy s pohonem zadních kol od Alfy Romeo - vůz, jenž se představí už(?) letos v létě má kromě značkou Ferrari vyvinutého V6 dostat i zbrusu nový "výkonný čtyřválec".

V minulém článku na toto téma jsem uvažoval, zda se Alfa přizpůsobí konkurenci a taková pohonná jednotka bude mít objem 2,0 l nebo zda zůstane u tradiční kubatury 1,75 l - přiklonil jsem se k té první variantě, pro Alfu bude po technické stránce lepší v tvrdé konkurenci moc neriskovat. Jenže to vypadá, že opak je pravdou.

Italský web vidiauto přichází s informací, že by nový čtyřválec měl mít objem 1,8 l (tedy patrně oněch 1,75 l) a ten avizovaný vysoký výkon má být velmi slušných 300 koní (221 kW) už při 5600 otáčkách a točivý moment má činit 400 N.m při 3800/min. Toho italští motoráři docílí použitím dvou turbín, jedné pro nízké otáčky a druhé pro střední a vysoké otáčky a v neposlední řadě též použitím variabilního časování sacích i výfukových ventilů.

Kombinovat se bude pouze s dvouspojkovou převodovkou, která zajistí zrychlení na stovku za šest sekund, maximální rychlost má být omezena na 245 km/h. Auto, známé zatím jako Giulia, i když nakonec se má jmenovat jinak, dostane i jednoturbovou verzi zmíněné osmnáctistovky s 240 koňmi (177 kW). Informace o nové alfě se teď určitě budou množit, představení má proběhnout v červnu.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

300 koní
Gvick2
| 2. 5. 2015
Toto je střední třída, konkurence je 3er, konec konců Alfa se několikrát vyjádřila, že chce právě 3er konkurovat. 328ix má se čtyřválcem 245hp a zrychlení 5,7 sec. Takže lepší zrychlení při výkonu o 55hp nižším.
300 koní
Makovnik
| 1. 5. 2015
Ani ne, BMW 5 ma s 306k 6valom 5.8s/100kmh
Virtuální Alfa
ericn
| 1. 5. 2015
Já neprovokuju, jen konstatuji fakt, že Alfa není schopná dát dlouhou dobu masový model, který by ji uživil - Giulietta, 4C to neni. O MiTu snad raději ani nepíšu. Kde je ta doba, kdy se Alfě dařilo? Nenávratně pryč a Italové jen a jen mlží, nic víc :no:

Ať je VW jakýkoliv, daří se mu a je na silnici čím dál tím víc vidět, narozdíl od Alfy, která mizí a mizí, protože nic kloudnýho nevyrábí. Což je dost škoda ;-\
Virtuální Alfa
Ja Prvni 123
| 1. 5. 2015
Nesmysly?

Tobě to VW na chladiči nepřipomíná hákový kříž?

Mně teda strašně...

:-!
Virtuální Alfa
Ja Prvni 123
| 1. 5. 2015
co dělám?
Provokuju.
;-)

A co děláte vy?

>:-[]

Ta Alfa vypadá dobře... 1.8 turbobenzín je v rámci trendu doby ok a výkon 300 koní není málo.
Dokonce ani zrychlení za 6 sekund není špatný - stejně to nikdo nedělá a tohle není supersport.

Odmlčení Alfy mělo zcela pochopitelné důvody a nejvíc humbuku nadělali novináři... víc, než automobilka samotná.

Takže ty řeči tady jsou jen provokací... a k tomu jsem se přidal.
A tobě nepřipadá to, co předvedl nejvyšší muž VW jako komicky ostudné?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku