Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Takového řidiče na Nürburgringu potkat nechcete. Během chvíle dvakrát málem boural!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 18. 9. 2017 • 12:41
27
Velkým lákadlem Zeleného pekla jsou jízdy pro širokou veřejnost. Následující video ale dokládá, že někteří by se na legendární trati měli objevit poprvé a naposledy.

video

Během jízd otevřených pro veřejnost má na Nürburgringu příležitost otestovat své schopnosti takřka kdokoliv. Najednou se tak na okruhu může sejít profesionál s úplným začátečníkem. To by nebyl až takový problém, jelikož i tyto jízdy v Zeleném pekle mají svá striktní pravidla. Když ale potkáte amatéra, který se na okruhu zároveň neumí chovat, o nebezpečí je postaráno.

Se svou nedobrou zkušeností se společně s videem pochlubil řidič Lotusu Exige, jež se na trati pokoušel o osobní maximum. Jednu z rychlých kol mu ale zhatil řidič Nissanu GT-R, který jej nejprve hodně ostrým manévrem předjel, aby pak dvakrát téměř kolidoval. Naštěstí se vše obešlo jen s vyjetím mimo trať a bez pomačkaných karoserií.

„Měl jsem s mým Lotusem šanci zajet rychlé kolo na téměř prázdném Nürburgringu , ale hloupý řidič Nissanu GT-R ji svým stupidním chováním zničil,“ zlobil se řidič, jenž byl v autě vybaven i aplikací porovnávající jeho čas s předchozím pokusem. „Dokonce málem havaroval, dvakrát! V sekcích Hatzenbach a Adenauer Forst.“

Po agresivním předjetí, které jen díky obezřetnosti řidiče Lotusu neskončilo nehodou, měl muž za volantem Nissanu problém snad v každé zatáčce. Jeho první výlet mimo trať byl drobný, při druhém i přes vyspělé elektronické systémy vyjel zcela na trávu a řidič Lotusu se dostal zpět před něj. Věříme, že v tu chvíli si oddechl.

Témata
Avatar - JDM
20. 9. 2017 18:54
Re: tolik kritiku...
já jsem na okruhu nikdy nepotka magora v GTR kterej by v každý zatáčce letěl ven a na rovince brzdil ..... to že někdo jede blbou stopu brzdí dřív to potom chápu takovej člověk ale není nebezpečnej , par track days mam odjeto a vždycky jsem měl štěstí na inteligentní lidi ..v mostě jsem ještě nebyl ale až bude auto postavený určitě se tam chci svést ...
20. 9. 2017 07:30
Re: tolik kritiku...
1) nerikam, ze nemel uhnout
2) jen ze zkusenosti rikam, ze takhle na okruhu jezdi 70-80% pilotu na verejnych jizdach
3) kolik ze zdejsich kritiku si okruh vyzkouselo? Jeli jste poprve lepe nez on? ( s felicii se samozrejme do krizovky srovnatelne s videem dostanete jen stezi. To je treba brat v uvahu. To auto ma temer dve tuny a kdyz presvihnete najezd, ucitite je)
4) ze zkusenosti mohu rict, ze i ridici, kteri jezdi podstatne lepe nez pan GTR, na okruhu najednou nestihaji koukat do zrcatek a netudi, co se deje kolem. Casto s pocitem, ze jedou takovou pilu, ze je ani nic dojet nemohlo :-)
5) inteligence a ohleduplnost je ostatne videt treba v Moste pri challengi.
Vysvetli mi nekdo proc se borec s polem, imprezou ci focusem rs narve na start pred porsche?
V momente kdy mate pouze jedno zahrivaci a 2 ostra kola?
6) 26.9. Je pry v Moste challenge. Dorazte a ukazte se ;)
Avatar - white label
19. 9. 2017 22:52
Re: majitelé GTR
Tak k pivu je zřejmě chleba lepší, než koláč...
Avatar - speedfred
19. 9. 2017 21:35
Re: majitelé GTR
môže byť a tak to má byť,ale s chlapcami pri pive sme si otočili a ostalo nám to tak.
Avatar - white label
19. 9. 2017 18:43
Re: majitelé GTR
A není to spíš naopak? ... ked nie je koláč, tak je aj chleba dobrý . ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud