Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Technické změny vozů F1 v roce 2022: Nejradikálnější inovace za desítky let

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 7. 7. 2022 • 03:41
40
2
Zobrazit náhledy (40)
Aston Martin Alpine Williams Alfa Romeo Haas Mercedes-AMG Red Bull Ferrari Alpha Tauri McLaren Aston Martin Alpine Williams Alfa Romeo Haas Mercedes-AMG Red Bull Ferrari McLaren Alpha Tauri Aston Martin Alpine Williams Alfa Romeo Haas Mercedes-AMG Red Bull Ferrari McLaren Alpha Tauri Aston Martin Alpine Williams Alpha Romeo Haas

Vozy F1 se před startem letošního ročníku řádně proměnily. Co všechno je nového a jak mají přepracované monoposty přispět k líbivějším závodům?

Rok 2022 byl pro týmy formule 1 natolik důležitý, že řada z nich na autě pracovala již od počátku toho předchozího. Mezinárodní automobilová federace společně s vedením samotné F1 totiž přišla s radikálními úpravami monopostů, jejichž hlavním cílem je vyrovnání startovního pole, snadnější předjíždění a zatraktivnění velkých cen.

Nejenže jsou letošní vozy o poznání krásnější, ale ukazují i řadu různorodých technologických řešení. Auta jednotlivých týmů totiž nevypadají jako přes kopírák, začalo se na čistém listu papíru a každý tým inženýrů přistoupil k realizaci různorodě. Stačí se podívat na široké bočnice Ferrari s jakousi prohlubní, zatímco vozy stáje Mercedes nemají prakticky žádné. Všechno o nových technických pravidlech se dozvíte ve videu výše.

Doporučujeme

Témata
8. 7. 2022 11:47
Re: Po funuse
Přesně, tenhle článek tu měl být v březnu.
7. 7. 2022 19:17
Po funuse
Trochu po funuse, nie? Sezóna je v plnom prúde. Koho F1 zaujíma, toto už má za sebou.