Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Téměř 4.000 koní od Ringbrothers: Brutální hot rod a tři další monstra s V8

Ringbrothers Enyo 1948
Ringbrothers Enyo 1948
Ringbrothers Enyo 1948
Ringbrothers Enyo 1948
233 Fotogalerie
Diskuze (0)

Na letošní SEMA Show se společnost Ringbrothers pořádně odvázala. Přivezla čtyři osmiválcová monstra, jejichž společný výkon je téměř 4.000 koní. Nejbláznivější z nich je brutální hot rod.

Úpravce Ringbrothers pochopitelně nemohl chybět na právě probíhající SEMA Show v Las Vegas. Společnost s sebou dokonce nepřivezla jen jeden výtvor, ale hned čtyři! Tři Chevrolety doplňuje jeden Mustang a všechna auta dohromady produkují téměř 4.000 koní.

Málokdo z nás by označil výkon 432 kW (588 k) za nízký, přesto je Ford Mustang Mach 1 ročníku 1969 výkonově nejslabší auto, které společnost Ringbrothers do Las Vegas přivezla. Přezdívá mu Patriarc a pod jeho kapotu usadila atmosférický vidlicový osmiválec Aluminator 5.2 XS od Ford Performance. Kromě téměř šesti set koní produkuje také 603 Nm, které k zadním kolům posílá skrze šestistupňový manuál a diferenciál od společnosti Strange Engineering. Zavěšení kol vepředu i vzadu je nezávislé, odpružení zajišťují tlumiče typu coil-over od Penske Racing a za koly HRE se ukrývají kotoučové brzdy s šestipístkovými třmeny.

Video placeholder
Ford Mustang Convertible CAGED od Ringbrothers (1964,5) • Zdroj: Ringbrothers

Budeme-li se při představování aut řídit výkonem, dalším na řadě je pick-up Chevrolet ročníku 1948, který toho s výchozím vozem nemá příliš společného. Výsledkem práce Ringbrothers je brutální hot rod s jedovatě žlutým lakem karoserie. Do výtvoru nazvaného Super Truck Enyo úpravce investoval 10.000 hodin práce. Základem vozu je zakázkový podvozek s nezávislým zavěšením kol podobného typu, jaké se používá na závodních speciálech s odkrytými koly. Tomu odpovídají i zabudované vzduchové zvedáky a závodní slicky Goodyear.

O pohon Enya se stará podobně bláznivý motor – 8,4litrový vidlicový osmiválec Goodwin, který se používá v závodních lodích. Výkon 746 kW (1.014 k) proudí na zadek s konstrukcí transaxle z Chevroletu Corvette. Motor vydechuje do stran, a to skrze zakázkový titanový výfuk s vyvedením za předními koly. O zastavení Enya se budou pokoušet brzdy Brembo s šestipístkovými třmeny.

Minimálně vizuálně umírněnějším je Chevrolet Camaro ročníku 1969 s přezdívkou Strode. Přesto produkuje neméně šílených 753 kW (1.024 k) díky kompresorem přeplňovanému 6,2litrovému osmiválci LS3 od Chevroletu. Pochopitelně i Strode je zadokolka a výkon k zadním kolům putuje skrze šestistupňový manuál a zadní diferenciál od John’s Industries. Přední i zadní kola jsou zavěšena nezávisle, odpružení zajišťují tlumiče typu coil-over od QA1, kola dodalo HRE a kotoučové brzdy s šestipístkovými třmeny Baer.

Poznali byste ale na první pohled, že je tohle Camaro zvláštní ještě něčím? Ano, mluvili jsme o něm jako o umírněnějším ve srovnání s hot rodem Enyo, ale na tomhle autě nezůstal kámen na kameni. Karoserie je vyrobena z karbonu a rozšířena o 5 palců (12,7 cm), přičemž přední kola jsou posunuta vpřed a tím došlo k protažení rozvoru o 1,5 palce (3,81 cm). Jiná je i střecha se sníženým středem a kompletně přepracovaný interiér, z něhož zmizela zadní sedadla a byla nahrazena bezpečnostním rámem.

Nejvyšším výkonem disponuje Chevrolet K5 Blazer ročníku 1972 s příznačnou přezdívkou Bully. Jeho 6,8litrový vidlicový osmiválec LS3 od Chevroletu je přeplňován kompresorem Whipple o objemu 2,9 litru a výsledkem je 895 kW (1.217 k). Výfukový systém dodala společnost Flowmaster a o řazení se stará čtyřstupňový automat. Přední kola jsou zavěšena nezávisle a vzadu je tuhá náprava. Coil-over tlumiče a pružiny dodala společnost Fox, kotoučové brzdy s šestipístkovými třmeny Baer a kola HRE. A stejně jako u předchozích vozů, i Bully má do posledního detailu vyladěný exteriér i interiér. Ringbrothers zkrátka umí.

Začít diskuzi