Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tenhle Buick vypadá jako obyčejné, ošuntělé auto. Ve skutečnosti je to skvost za miliony

21. 3. 2019
13
Zobrazit náhledy (13)
Buick Roadmaster convertible Buick Roadmaster convertible Buick Roadmaster convertible Buick Roadmaster convertible Buick Roadmaster convertible Buick Roadmaster convertible Buick Roadmaster convertible Buick Roadmaster convertible

O americké společnosti Icon 4x4 jste už možná slyšeli. Proslavily ji hlavně renovace klasických aut, které umí fakt dobře.

A také zajímavě, jinak, než jak je to obvyklé. Asi nejznámější kreací firmy je Icon BR, což je restomod Fordu Bronco. V posledních letech se tahle společnost stala opravdu známou a zákazníky vyhledávanou. Dokonce tak moc, že klienti na svoje auta musejí čekat několik let.

Přesto existuje způsob, jak se k vozu od Icon 4x4 dostat. Na eBay se totiž objevil na prodej jeden z minulých projektů, upravený kabriolet Buick Roadmaster z roku 1950 s osmiválcem LS7 pod kapotou.

I když na první pohled vůz, "uklizený" na Floridě, vypadá ošuntěle, věřte, že jde o prakticky nové auto s moderním rámem a současnou technikou.

Třeba zmíněný motor pochází z Corvette Z06 a nabízí 500 koní. Spojen je s moderní automatickou převodovkou od General Motors.

Na autě jsou také výkonné brzdy či zakázková kola. O komfort se stará klimatizace, posádka má k dispozici i USB port.

Asi je vám jasné, že na Buicku byla odvedena spousta práce. A tomu (stejně jako pověsti tvůrce) odpovídá i požadovaná cena. Současný majitel si totiž vůz cení na 315.000 dolarů, tedy asi 7,1 milionu korun.

Autor: Jan Zajíc

Témata

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku