Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla Model S již brzy s autopilotem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 3. 2015 • 06:00
23
12
Zobrazit náhledy (23)
Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S
Šéf automobilky Tesla Motors, Elon Musk, se nechal slyšet, že Model S může být během několika měsíců k dispozici s autonomním systémem řízení.

Generální ředitel amerického výrobce elektromobilů koncem léta loňského roku uvedl, že schopnost plně automatického řízení mohou mít vozy značky Tesla pravděpodobně v horizontu pěti nebo šesti let.

V říjnu se Model S dočkal představení trojice nových variant pojmenovaných 60D, 85D a P85D. Spolu s jejich uvedením automobilka doplnila výbavu o poloautomatické řízení.

Aktuálně dostupný systém pro Model S využívá sonar, který hlídá okolí vozu a optické kamery sledující vozovku před autem. Nový asistent umí vůz v případě husté dopravy zcela zastavit a dokonce zvládne změnit jízdní pruh – autu stačí dát pokyn zapnutím směrových světel.

Další fází rozvoje autonomních schopností pro Model S se má stát autopilot, který má být součástí aktualizace softwaru, jejíž uvedení se má uskutečnit zhruba za tři měsíce.

Tento autopilot má být schopen zvládnout ovládání vozu na dálnicích i hlavních silnicích a je údajně technicky schopen zvládnout i městský provoz, ale s ohledem na současnou legislativu a možné nepředvídatelné situace nebude pro zákazníky plně zprovozněn.

Právě díky legislativě mají být možnosti autopilota uvedeného v rámci aktualizace s označením 7.0 omezeny pouze na samostatné parkování vozu bez přítomnosti řidiče a navíc jen na soukromém pozemku.

Související články

Témata
25. 3. 2015 14:56
Re: Zbytečnej povyk
rozdil mezi vladem/autobusem a autem s autopilotem je ten, ze te to auto doveze presne tam kam chces a v jistem soukromi

stejne tak by se dalo napsat, nejsi tolerantni k jinym typum nez tem co nemaji autopilota, tak jed vlakem nebo autobudem ;-) a ver ze to co jsem napsal ja nastane s vetsi pravdepodobnosti nez to co jsi napsal ty ;-)
Avatar - Blue Sun
25. 3. 2015 10:47
Re: Zbytečnej povyk
A proč vlak nebo autobus, když mě auto doveze až před dům? Extrém by byl, dát mu pak povel k zaparkování a ono by si samo našlo volné místo a nacpalo se tam, aneb Knight Rider konečně ve fázi reality.
24. 3. 2015 21:07
Re: Zbytečnej povyk
Jednou ta doba pro to nejspíš přijde, ale ta možnost nechat auto zaparkovat samo se mi líbí :-)
24. 3. 2015 20:18
Re: Zbytečnej povyk
Jo máš pravdu, po Praze vidět jsou. Necméně autopilot je nesmysl. Kdo nechce řídit, ať je de vlakem nebo autobusem ;-)
24. 3. 2015 19:57
Re: Zbytečnej povyk
Tak nedivil bych se, kdyby cílovka Modelu S chtěla mít full výbavu a tohle si objednala taky :-) respektive určitě to bude součástí nějakýho balíčku... Jojo Tesel je vidět víc a víc. Bydlím v Příbrami a za poslední týden jsem jí tu viděl 2x. Jednu černou, jednu bílou. A když jedu do Prahy, tak jí potkám už fakt hodně často :-) Jen víc elektromobilů a míň spalovacích popelnic..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku