Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla se chystá zdražovat. A se zavíráním prodejen to nebude tak horké

ČTK ČTK 12. 3. 2019
20
24
Zobrazit náhledy (20)
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3
Americký výrobce elektromobilů Tesla se rozhodl omezit plány na uzavírání prodejen. V důsledku tohoto rozhodnutí ale zvýší ceny svých vozů.

Ceny podle sdělení automobilky stoupnou v průměru asi o tři procenta, zdražení se však nebude týkat nejlevnější verze elektromobilu Model 3, která se prodává za 35.000 dolarů (zhruba 800.000 Kč).

Automobilka, která má po celém světě 378 prodejen a servisních center, minulý měsíc uvedla, že v rámci snahy o snížení nákladů přejde na výhradně internetový prodej. Dodala, že některé její kamenné prodejny zůstanou otevřeny a poslouží jako galerie nebo informační centra.

"Během posledních dvou týdnů jsme důkladně hodnotili všechny maloobchodní prodejny Tesly a rozhodli jsme se zachovat mnohem více obchodů," oznámila nyní firma. "V důsledku zachování výrazně vyššího počtu obchodů bude Tesla nucena zvýšit ceny vozidel globálně v průměru o zhruba tři procenta," dodala.

Automobilka v únorové zprávě uvedla, že úspory plynoucí z uzavření obchodů umožní snížení ceny elektromobilu Model 3 až na 35.000 dolarů. Neupřesnila však, kolik obchodů bude uzavřeno. V nejnovějším prohlášení sdělila, že uzavře zhruba o polovinu méně obchodů, než dříve plánovala. I úspora tak bude podle firmy jen poloviční, což bude kompenzováno zvýšením cen dražších modelů.

Automobilka navzdory omezení plánů na uzavírání prodejen nehodlá ustoupit od přechodu na internetový prodej. "Pro ujasnění, veškerý globální prodej se bude i tak uskutečňovat online. Potenciálním kupcům přicházejícím do obchodů bude jednoduše předvedeno, jak si během několika minut objednat vůz Tesla přes telefon," upozornila firma. "V obchodech nicméně stále budou k dispozici vozy pro zkušební jízdy. Obchody budou rovněž disponovat malým počtem vozů pro zákazníky, kteří si budou přát s autem okamžitě odjet," dodala.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Pres Internet
| 13. 3. 2019
U alzy samozřejmě 14 dní na vrácení auta nemáš. Ono by to s vychcanejma čecháčkama ani nešlo.
Pres Internet
| 13. 3. 2019
Udělali s ní to že když chci nějakou elektroniku vidět živě tak nemám šanci, protože se nikomu nevyplatí jí držet skladem. Udělali taky to, že marže je tak nízká, že se ji malým prodejcům nevyplatí prodávat. Přitom třeba v Německu nebo Rakousku kde eshopy nejsou tak rozšiřené seženu v kamenném krámu zboží často za výrazně nižší cenu než u nás.

Když nebudou autosalony tak se cena nesníží. Jen tu čast marže spolkne výtobce.
Avatar - xxc
Pres Internet
| 13. 3. 2019
Práveže v poslednom čase už veľmi predajcovia auto na vyskúšanie nedávajú. Aspoň na Slovensku. Aj keď je pravda, že kupovať to cez internet je mačka vo vreci. A kto ma o auto záujem a pozrie si ho na webe, tak o ňom vie spravidla viac, ako predajca.
Avatar - CICERO
čau lidi...
| 13. 3. 2019
Ty nikdy nechapaju Těba! Malchik Ciceron! Tu du dum tum tum
Avatar - CICERO
Nemci pochovajú Teslu...
| 12. 3. 2019
Nee nemáte pravdu a ani SMER :D, Místní hyper prognostik Adolf TO vidí v budoucnu cca 2040-2050 na naftu a řadová čerpadla >:D MUAAA o Tesle v jeho hlavě nikdo nemluvil... >:D (ikdyž jsem se o to snažil) >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku